Фізики відкрили новий стан світла – «самозакручування»

Вченим давно відомо про такі характеристики світла, як довжина хвилі, поляризація або інтенсивність. У 90-х було виявлено, що випромінювання також може бути закрученим, тобто володіти кутовим моментом. Промені з високо структурованим кутовим моментом мають орбітальний кутовий момент (OAM) і називаються вихровими променями. Вони виглядають як рівномірна спіраль і коли стикаються з плоскою поверхнею, то схожі на бублик.

У новітньому дослідженні вчені з Іспанії і США, працюючи з OAM, виявили, що у світла є ще один стан.

Як повідомляється, в ході експерименту дослідники направляли два однакових лазерних променя з високо структуровані кутовим моментом на хмару газоподібного аргону. Спочатку пучки світла вели себе цілком очікувано – накладаючись одна на одну, вони виходили з іншого боку хмари як один вихровий промінь. Але коли вчені разсінхронізували промені, внісши зміни в їх орбітальні кутові моменти, на виході із хмари світло почало виглядати як штопор з поступово змінюється закручені. А коли його зіштовхнули з плоскою поверхнею, він прийняв форму півмісяця.

Читайте также:   В ЄС сайти запідозрили у несанкціонованому зборі інформації через «лайк»

Дослідники назвали новий стан self-torque («самозакручування»). Воно не тільки ніколи раніше не зустрічалося вченими, але і не було передбачене наукою.

За припущенням команди, дане відкриття в майбутньому дозволить розробити нові методи маніпуляції речовинами у наномасштабі.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.