Американські інженери розробили одномісну літаючу тарілку

Американський стартап Zeva Aero створив прототип одномісного аеротаксі Zero та планує провести польоти на ньому в найближчі півроку. Як повідомляє видання New Atlas, літаючий апарат виглядає, як літаюча тарілка.
Аеротаксі виконано за схемою тейлсітера — це літальні апарати, які вміють злітати вертикально, літати, як звичайні літаки і сідати на хвіст. Вони можуть сідати та злітати на будь-яких злітних майданчиках та відрізняються високими польотними характеристиками.

Концепцію одномісного аеротаксі розробники представили ще 2018 року. Апарат схожий на диск з вуглецевого волокна діаметром 2,4 метра і масою 317 кілограмів.

У стартовому положенні тарілка, що літає, сидить на хвості, і, щоб потрапити в неї, потрібно буде забратися через задній люк. Потім апарат злітає і через 20 секунд перетворюється на літаковий режим. Протягом польоту пасажир перебуватиме у горизонтальному положенні. Пролетіти нове аеротаксі зможе до 80 кілометрів на швидкості до 257 км/год.

Читайте также:   У Штатах створили Космічні війська

На даний момент компанія-розробник уже провела льотні випробування зменшеної копії. Тепер залишається протестувати насправді повнорозмірну версію. За словами голови стартапу Стівена Тіббітса, прототип тарілки вже готовий і поки що проходить випробування зі страхувальними тросами. Через місяць планується тест-драйв аеротаксі в режимі дистанційного контролю, а пробний пілотований запуск очікується в найближчі 3-6 місяців.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 79

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *