Американці навчили робота-маніпулятора грати в Дженга

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) навчили модифікованого промислового робота-маніпулятора ABB IRB 120, обладнаного м’яким захопленням, що вимірює прикладені зусилля зап’ястям, зовнішньою камерою і алгоритмами штучного інтелекту, грати в Дженга.

Розробники відзначають, що раніше розумні програми успішно освоїли шахи, покер і навіть старовинну китайську го. Однак, на відміну від попередніх звершень ІІ, ABB IRB 120 вперше вдалося оволодіти навичками гри, яка вимагає не стільки гострого розуму, скільки спритних рук і хорошого окоміру.

На те, щоб освоїти Дженга, механізму знадобилося 300 спроб. Оскільки якісно симулювати фізичні закони поки неможливо, робот тренувався як людина – в реальному світі, шляхом проб і помилок.

Читайте также:   Гелікоптер НАСА витримав першу самостійну ночівлю на Марсі

В ході гри робот аналізує слабкі і стійкі місця вежі за допомогою системи камер. Потім він перевіряє здогади, легенько підштовхуючи той чи інший брусок маніпулятором, обладнаним «клешнею». Після кожної дії машина починає краще розуміти, який блок можна витягнути без проблем, а який – краще не чіпати.

Якщо машина вважає, що брусок можна витягти, пристрій захоплює його і акуратно виймає. При цьому якщо в ході виїмки механізм побачить, що вежа почала рухатися, або «визначить», що на блок спираються балки вище, то відмовиться від свого наміру і продовжить дослідження.

«Ґрунтуючись на власних припущеннях і оцінюючи результати дій, робот коригує стратегію гри в реальному часі. Процес аналогічний тому, як в Дженга грають люди», – пояснюють автори дослідження.

Читайте также:   Нарешті сталося: Tesla дісталася до Марса!

Інженери прогнозують, що в перспективі їх розробка може знайти застосування в промислових роботах, які задіяні на складальних лініях або в сортуванні вторсировини і яким потрібно хапати і пересувати об’єкти.

Читайте також: УКРАЇНА ЕКСПОРТУЄ БРОНЕАВТОМОБІЛІ “ВАРТА” ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.