The Rolling Stones та інші британські музиканти закликали реформувати стрімінгові сервіси

The Rolling Stones закликали реформувати стрімінгові сервіси

Британські виконавці закликали уряд реформувати систему оплати за стрімінг пісень на музичних сервісах. Серед тих, хто виступив за зміни, The Rolling Stones, рок-група Wolf Alice, Пол Маккартні і співачка Джессі Вейр. Про це пише BBC.

Вперше відкритий лист, адресований прем’єр-міністру Борису Джонсону, було опубліковано в квітні, а зараз під ним стоять підписи 234 діячів культури Великобританії. У документі йдеться про те, що при розрахунку платежів закон «не встигає за темпами технологічних змін». Виконавці впевнені, що стрімінгові сервіси і звукозаписні лейбли заробляють величезні гроші на творчості митців, які не розподіляючи доходи справедливо.

“Сучасні музиканти отримують дуже маленький дохід від стрімів. Більшість відомих артистів отримує крихітні частки цента за стрім, а сесійні музиканти взагалі нічого не отримують,” – зазначили автори ініціативи.

Читайте также:   Валерий Жидков назвал Одессу хорошим полигоном для испытаний

Виконавці запропонували змінити закон про авторське право таким чином, щоб стрімінгові сервіси платили музикантам приблизно так само, як це роблять радіостанції. У Британії, коли пісня звучить на радіо, гонорари розподіляються порівну між авторами та звукозаписним лейблом, а для справедливості невелику частину грошей спрямовують сесійним музикантам. У той же час від стрімінга звукозаписний лейбл залишає собі більший відсоток доходу, артист в середньому отримує близько 13% коштів, а сесійні музиканти не отримують нічого.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *