Віталій Войтович про Premier FOOD: його історію успіху, інновації та збереження в умовах війни

Група компаній Premier FOOD є провідним гравцем у сфері обслуговування компаній food service, який вже понад 15 років працює на ринку України. Саме Premier FOOD зі своїм власним брендом Mr. Grill започаткувала культуру споживання хот-догів в Україні та активно сприяє розвитку ринку стрітфуду. Компанія є найбільшим у Центральній Європі фуд-оператором та виробником хот-догів та бургерів під брендом Mr.Grill, а також являється одним із досить інвестиційно привабливих підприємств. Загалом група компаній Premier FOOD працює у декількох напрямках бізнесу, включаючи власне виробництво у Вінницькій області, надає повний спектр логістичних послуг, має 7 розподільчих центрів в Україні з власним транспортом та власну мережу хот-дог-барів. Свою продукцію компанія постачає до понад 12 країн світу. Сьогодні ми поспілкуємось з засновником та СЕО групи компаній Premier Food Віталієм Войтовичем про розвиток та реалії українського бізнесу та його збереження в умовах війни.

Пане Віталій, в минулому році компанії Premier FOOD виповнилось 15 років. Зараз ваші хот-доги на АЗК по всій країні. Розкажіть, як вам вдалось розвинути такий бізнес в Україні? 

За цей час наша компанія пройшла вражаючу еволюцію. Починаючи з невеликої команди, оренди маленького складу в 50 м² до 7500 м² вже власних складських потужностей та власної унікальної логістики, що виросла до найбільшого логістичного оператора України. Зараз ми робимо понад 50 тисяч доставок на місяць власним транспортом з температурним режимом -18 у кожен куточок нашої країни. 

Також компанія Premier FOOD має унікальне моно-виробництво в Україні з виготовлення сосисок для хот-догів та котлет для бургерів під брендом Mr.Grill, що має виробничі потужності близько 12 тисяч тонн на рік. А для справжніх поціновувачів хот-догів та бургерів ми відкрили власну мережу хот-дог-барів Mr.Grill Hotdogs & Burgers. 

Саме ми п’ятнадцять років тому запропонували готове рішення для АЗК в той час, як у партнерів лише починали розвиватися фудзони. Так народилася ідея створити по-справжньому якісний продукт, і вже у 2008 році з’явився перший власний продукт — хот-дог. Його тоді продавали лише на п’яти АЗК у Києві (ред. з посмішкою згадує). А зараз ми виготовляємо понад 10 млн хот-догів та бургерів щомісяця та продаємо на більше ніж 2000 АЗК та 7000 стрітфуд точках! 

Хоча це було непросто, ми завжди викладалися на максимум, щоб забезпечити якість наших продуктів та повний сервіс для наших клієнтів у всіх аспектах їхнього бізнесу. Цей підхід дозволив нам ефективно масштабуватися та здійснювати стрімкий ріст. Формула успіху — це безкомпромісна якість, бездоганний сервіс та любов до свого продукту, який ти сам виготовляєш.

Чи є безпечним на сьогодні фастфуд в Україні?

Ми відповідаємо високим вимогам, наше власне виробництво сертифіковане ISO 22000:2018 та ISO 9001:2015 та НАССР, і ми просто зобов’язані дотримуватися найвищої якості у продукції!  Ринок не пробачає помилок з якістю продукції. Як я вже говорив, для нас одна зі складових формули успіху – безкомпромісна якість. Ми ретельно підходимо до відбору сировини та проводимо безліч дегустацій кожного дня, щоб відповідати дійсно високим вимогам якості не словом, а ділом!

Якщо говорити виключно про нашу продукцію бренду Mr.Grill – готові хот-доги та бургери, то варто розуміти, що на сьогоднішній день це найбільш безпечний продукт з точки зору швидкого харчування, що відповідає сучасним трендам «перекусу на ходу». Тому що сам продукт, який ми пропонуємо на ринку, виготовлений  безпосередньо на виробництві, і сама сосиска, по-перше, зі справжнього м’яса, по-друге, вона вже пройшла термічну обробку,  по-третє, ми нашу продукцію зберігаємо у шоковій заморозці при -18°C, що унеможливлює всі пов’язані з неправильним приготуванням чи зберіганням ризики. На саму торгову точку ми доставляємо замовлення у такому ж замороженому вигляді спеціалізованим власним транспортом, і тут варто відмітити, що ми можемо забезпечувати таку доставку продукту шість разів на тиждень! Тобто клієнту навіть немає потреби купувати для зберігання додаткове холодильне обладнання, ми доставимо і «завтра»!

А от такі швидкі перекуси, як шаурма «з-під ножа»,  можуть призводити до негативних наслідків – харчового отруєння, тут і виготовлення на місці з сирого м’яса, яке, наприклад, можуть недосмажити, і  порушення базових санітарних умов, невідповідне зберігання та інше. Як показує практика, більша половина таких торгових точок не пристосована до таких процесів. Враховуючи великий потік людей на точках фастфуду порушення санітарних норм, це найбільша загроза для життя людей. Тому ми свідомо врахували усі такі ризики ще на початку становлення бізнесу, щоб полегшити життя нашим партнерам та справді допомагати один одному у бізнесі.

Розкажіть, як адаптувався ваш бізнес, чи були збережені робочі місця і саме виробництво в повній мірі? 

Читайте также:   «Фитнес в тапочках» набирает обороты: теперь наличие фитнес-клуба в БЦ и ЖК обязательно по умолчанию

На початку війни компанія Premier FOOD готувалася до розширення виробничих потужностей, але війна поставила цей проєкт на паузу, поки ми адаптувалися до нових реалій — започатковували новий для себе волонтерський рух та супротив на економічному фронті. Ми не припинили своєї основної роботи. Навпаки, змогли активно пристосуватися до нових умов, і крім основних напрямків роботи, створили мобільні пункти для роздачі їжі в районах, постраждалих від війни. 

Також за цей період нам вдалось збільшити обсяги виробництва, розширити штат та продовжити підтримувати малий бізнес. Навіть у вкрай небезпечні місця біля лінії фронту компанія доставляє готову продукцію. І вже через 3 місяці після повномасштабного вторгнення нами було прийнято рішення інвестувати в розвиток сировинної бази та збільшення складських потужностей, незважаючи на всі ризики, які були на той час.

Сьогодні наша компанія збільшила кількість працевлаштованих людей на підприємстві та продовжує підтримувати наших партнерів у різних регіонах країни, надаючи їм можливість розвивати малий бізнес у сегменті стрітфуд ринку за рахунок нашого комплексу послуг (продукт/обладнання/маркетингова підтримка/логістика).

Отже, ми не тільки стимулюємо економіку країни в цілому, але й надаємо нашим співвітчизникам, які були вимушені залишити свої домівки, можливість знайти роботу та нове місце для життя, як доказ цього — до нашої клієнтської бази долучилося близько 40% саме нових відкритих з нуля партнерських стрітфуд точок. 

Які антикризові заходи допомогли Вам утриматися на плаву в умовах війни?

Читайте также:   Неприемлемая декодификация

Виникло дуже багато операційних складнощів у роботі усіх напрямків підприємства, але я зараз хочу сказати не про це.

Основний ключ до успіху у такий нелегкий час — це наші люди та партнери, саме вони підтримали компанію і віднеслися до неї, як вона відносилася до них протягом 15 років, за що я щиро вдячний їм. 

Наскільки зараз важливо партнерство в бізнесі? 

Запорука будь-якого бізнесу — це надійне партнерство, і саме під час війни це стало настільки очевидно, що почався новий етап взаємовідносин між нами. Це в першу чергу відповідальність не лише за себе, а й за партнера, готовність швидко реагувати на потреби один одного.  

Як в такі часи зберегти баланс між ціною та якістю і при цьому залишатися прибутковим підприємством?

Дуже просто – шукати додаткові резерви, оптимізації витрат виробництва. Основне завдання – зберегти якість продукції не за рахунок підняття ціни і перекладання її на плечі кінцевого споживача, а, повертаючись до слова «‎резерви», шукати їх серед власних ресурсів.

Ми є сертифікованим виробництвом, і цей статус дисциплінує. Багато бізнес-процесів було автоматизовано, що дозволило нам знайти додаткові резерви. Це, в свою чергу, дозволяє нам залишатися з прибутком, зберігаючи при цьому найвищу якість та ринкові ціни для клієнтів.

Ваш бізнес може забезпечувати певні потреби цивільного населення або військових під час війни, чи працюєте ви в цьому напрямку?

Звичайно, починаючи від сирого м’яса до готового продукту, який був створений як і для цивільного населення, так і для волонтерського руху. Це спеціальні готові страви з довготривалим терміном зберігання для сьогоднішніх потреб.

Ваша компанія, як і ви особисто, не раз отримувала нагороди, яку з них вважаєте найбільш значущою?

Коли робиш добру справу за покликом серця, коли розумієш та усвідомлюєш реалії, ти просто робиш все, як вважаєш за потрібне, і люди це цінують. За цей час ми отримали дуже багато подяк та нагород. Але я, на жаль, їх не рахував (Посміхається). Сподіваюсь, коли закінчиться війна, ми розкладемо їх та згадаємо «як воно було в ті часи».

Пан Віталій — скромна людина і відповідальний громадянин, але ми не можемо не сказати про те, що під час війни він та його компанія отримали почесну відзнаку від держави: медаль Міністерства оборони України “За сприяння Збройним силам України” за Наказом Міністра оборони Рєзнікова О.Ю.

Чи плануєте ви вихід на міжнародні ринки, можливо, вже є якісь напрацювання?

На цей час компанія вже поставляє високоякісну продукцію більше ніж до понад 12  країн світу: Грузія, Молдова, Азербайджан, Казахстан, Оман, Кувейт, ОАЕ, Корея, Китай, Йорданія, Косово, Британія, Болгарія. Також ми зосереджені на розширенні асортименту продуктів та послуг з метою збільшення великих ставок на експорт в інші країни. Зараз ми активно працюємо над отриманням сертифікації від Європейського Союзу, і це є нашим головним пріоритетом. Ми також створили веганську лінійку, яка у майбутньому має великі перспективи росту у зв’язку зі світовими трендами. Крім того, ми активно розглядаємо можливість розширення нашого бізнесу на АЗС та стрітфуд проекти в країнах ЄЕС та Британії, що дозволить нам ефективно конкурувати на міжнародному ринку та збільшувати свою присутність.

Як вважаєте українські продукти та компанії можуть бути конкурентоспроможними на європейському ринку?

Читайте также:   Триумф и будни чемпиона

Так, українські продукти доволі конкурентні за смаковими характеристиками та в певних сегментах значно переважають європейські. Зокрема в м’ясному сегменті не все так просто, лише якісного та смачного продукту замало. Для їх перспективи в Європі має бути проведена ґрунтовна робота з боку держави, адже ані свинина, ані яловичина поки не дозволені для експорту.

 Чи бачите ви перспективи розвитку ринку стрітфуд?

З точки зору розвитку ринку швидкої їжі, Україна має доволі гарну перспективу. Перекуси «не вдома» — це тренд в усьому світі. Активний спосіб життя сучасності залишає все менше часу на розмірену їжу, та все більше його замінюють їжею «на ходу», тож наша місія — аби ця їжа була корисна та смачна. Окрім того, ми пропонуємо майбутнім партнерам вже готові рішення для бізнесу в Україні. 

І наостанок, не можу не запитати Вас про благодійну діяльність. Ви з самого початку війни багато допомагаєте ЗСУ, дітям та родинам. Які соціальні програми підтримуєте зараз? 

Це окрема тема для післявоєнних спогадів. Ми багато працюємо над пришвидшенням перемоги в цьому плані. Багато наших хлопців воює, тож ми за мірою потреби намагаємось їх комплектувати, починаючи від медикаментів, дефіцитних турнікетів та іншого необхідного.

Основне, чим допомагали завжди, – це, звичайно, їжею. Вже на третій день війни ми створили власний штаб харчової допомоги з координацією КМДА та розгорнули мережу мобільних пунктів у метрополітені, школах і садочках  для приготування та роздачі їжі. Тільки за перші тижні роботи таких пунктів було роздано 100 тисяч хот-догів та понад 20 тонн ковбасних виробів для цивільного населення та захисників України. Загалом минулого року ми роздали більше 50 тонн готової продукції військовим, переселенцям, школам інтернатам та іншим, хто цього найбільше потребував. Але наша компанія не обмежується лише галуззю харчування. Активно співпрацюємо з благодійними фондами та військовими частинами, і за останній рік обсяг нашої військової допомоги перевищив 5 млн грн. Ми надавали допомогу в закупівлі автомобілів, техніки для сил ППО, дизельних генераторів, дефіцитних на той час дронів DJI Mavic 3, тепловізорів, спеціалізованої комп’ютерної техніки, маршрутизаторів, засобів зв’язку. Навіть допомагали з пошиттям військового одягу. Зараз вже закрито понад 300 запитів від тих, хто звернувся до нас з проханням про допомогу, і ми не плануємо зупинятися на цьому.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1247

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *