Ринок нерухомості в Обʼєднаних Арабських Еміратах

Журнал «Financoff» продовжує досліджувати ситуацію на ринках нерухомості по всій планеті. Сьогодні ми розповімо вам про країну можливостей — ОАЕ.

Ринок нерухомості

Об’єднані Арабські Емірати на ринку закордонної нерухомості часто виглядають для початківця-покупця як terra incognita, де єдиною всесвітньо відомою пам’яткою є хмарочос Бурдж-Халіфа, найвища будівля в світі. Однак місцевий ринок нерухомості приховує в собі багато цікавого, тому розглянемо його поточну ситуацію.

Основний концентрат нерухомості по країні знаходиться в еміраті Дубаї, який посідає перше місце за чисельністю населення в ОАЕ. Цікавим фактом є те, що тільки правителі Дубаї і Абу-Дабі мають право накласти вето на рішення з найважливіших питань державної значущості в законодавстві країни, тому ці два еміратами є своєрідними державами в державі.

Світова криза на благо ринку нерухомості в Дубаї

Як і в багатьох країнах і містах із затребуваною нерухомістю, в ОАЕ ще кілька років тому ринок нерухомості був сильно перегрітий. Однак в 2014 році ціни на нафту впали, що безумовно позначилося на місцевому ринку житла. Криза, що вибухнула по всьому світу, санкції і багато іншого сильно відбилися на придбанні еміратських квадратних метрів іноземцями. Однак це зіграло на руку тим, хто чекав на зниження вартості об’єктів нерухомості – за останні чотири-п’ять років вона скоротилася приблизно на 20 %.

Читайте также:   Уоррен Баффетт: инвестор и филантроп

На це вплинула не тільки загальна економічна ситуація, а й збільшення пропозиції на ринку. Проекти росли як гриби після дощу в надії, що нерухомість буде завжди швидко знаходити свого покупця, однак настало певне затишшя. У середньому вартість м² на первинному ринку зараз становить приблизно 2350 доларів, а на вторинному – 2050 доларів. Якщо судити за вартістю за метр квадратний, то найдорожче житло зараз знаходиться в хмарочосі Бурдж-Халіфа і на території найдорожчих вілл – в Emirates Hills та в XX Carat на Palm Jumeirah.

 

80 % покупців житла – іноземці

Сьогодні – хоч і тема будівництва стала більш спокійною у порівнянні з попередніми роками – крім забудови вже існуючих районів продовжують з’являтися абсолютно нові райони з віллами або з апартаментами з усією необхідною інфраструктурою. Найчастіше купують квартири площею 50-100 м². Наприклад, за 130 000 доларів на Дубаї можна придбати студію або квартиру з однією спальнею в районах класу «економ». У прибережному районі Рас-аль-Хайма можна придбати студію або квартиру з 1-ю спальнею в житловому комплексі з власним пляжем. Гарна квартира з однією спальнею в популярному нині районі Марини Дубая буде вже коштувати від 300 000 доларів.
Кількість іноземних покупців продовжує складати значну кількість: 80 % з них – це іноземні покупці, в основному з Індії, Пакистану, Китаю. А ось покупців з України зовсім мало – не більше 1 %. Як місцеві забудовники, так і уряд Дубаї докладають багато зусиль, щоб зробити власність більш привабливою для іноземних інвесторів.

Читайте также:   Кар'єра і гроші: Робота в швейній індустрії як покликання

ОАЕ – надійна країна для інвестицій

Деякі забудовники скоротили вимоги до платіжних планів, щоб зробити домоволодіння більш реалістичним для жителів із середнім рівнем доходу. Навіть Emaar, найбільший розробник, відповідальний за деякі з найрозкішніших і культових будівель у місті, включаючи Burj Khalifa, пропонує розстрочку в планах платежів. У тому числі й через це покупцям краще обирати провідних забудовників, які мають достатнє фінансування.

Виходячи з передумов, ринок нерухомості Дубаї буде продовжувати рости, тим більше, що недавно в країні був оголошений рекордний федеральний бюджет на наступні три роки – як стимул для економіки. Також можна простежити недавню статистику, опубліковану місцевим Земельним департаментом, у якій детально описано кількість нових інвесторів на ринку нерухомості.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 7959

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *