Зеленський вніс в Раду закон про народовладдя

Тексту документа поки ще немає на сайті парламенту

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум. Документ зареєстрований в парламенті 9 червня, проте тексту документа поки ще немає.

Згідно з даними на сайті ВРУ, останній етап проходження документа – переданий на розгляд керівництву.

Ідея про народовладдя була в передвиборчій програмі Володимира Зеленського. Відповідний законопроєкт, що вносить зміни до статті 93 Конституції, був внесений президентом до Верховної Ради в перший день роботи парламенту 9 скликання і включений до порядку денного 3 вересня.

У той же день депутати направили документ до Конституційного суду, який визнав його відповідним основному закону країни, зокрема, до статей 157 і 158 Конституції. Тобто законопроєкт не обмежує права і свободи та може бути поданий в парламент через рік. Для того, щоб документ був прийнятий остаточно, за нього повинні проголосувати щонайменше 226 депутатів в першому читанні і 300 – у другому.

Читайте также:   Рік після перемоги на виборах: У Зеленського анонсували фільм і прес-конференцію

За словами представника президента в Раді Руслана Стефанчука, один з проєктів з пакета народовладдя передбачатиме можливість скасовувати закони на референдумі і виносити на обговорення питання про відставку того чи іншого українського чиновника. Він зазначив, що законопроєкт про народовладдя – це комплекс проєктів, в який входять кілька речей, зокрема, відновлення закону про всеукраїнський референдум.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *