Віталій Гагарін: Політика і спорт: чи можна поєднати?

Віталій Гагарін

Спорт і політика, здавалося б, такі різні сфери. І кожна з них вимагає колосальних вкладень сил, енергії і часу. Але декому вдається поєднувати і те, і інше. Один з таких людей – Віталій Гагарін, політик і спортсмен. Команда «Деньги плюс» дізналася, як у нього це виходить.

Віталій Гагаріндепутат Харківської міської ради, член постійної комісії з гуманітарних питань, помічник народного депутата України Дмитра Святаша, Майстер спорту міжнародного класу, Міжнародний спортивний інструктор.

Доброго дня, Віталію! У вас величезний спортивний досвід і безліч досягнень на цьому терені. Чому ви вирішили йти в політику?

По-перше, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. По-друге, працюючи на спортивному поприщі, я зрозумів, що в певний момент вдалося домогтися якихось результатів, а можливості стали обмеженими. Я прийшов до того, що свій накопичений досвід і знання потрібно застосовувати на якісно новому рівні. А робота в системі місцевого самоврядування може допомогти вплинути на процеси в спорті і реалізувати нові проекти. Стати депутатом для мене було не самоціллю, а інструментом реалізації всього задуманого.

З якими питаннями до вас, як до депутата, здебільшого звертаються харків’яни?

Депутати міських рад – це меншою мірою політики, а більшою – господарники. І люди приходять зі скаргами на внутрішньоквартальні проїзди, які не робилися десятиліттями, проблемами протікаючих покрівель, невідремонтованих під’їздів, а також за матеріальною допомогою. Ми допомагаємо харків’янам коштами з депутатського фонду і фонду міського голови Геннадія Кернеса, в команді з яким я працюю. Допомагаємо в реалізації міських програм, зокрема щодо лікування зору, онкологічних захворювань. Бувають і зовсім несподівані питання від городян, адже багато хто думає, що депутат – це чарівник, який літає над своїм округом і знає, де в конкретний момент прорвало водопровідну трубу або потік дах. Доводиться з кожною людиною спілкуватися і намагатися допомагати в рамках чинного законодавства.

Читайте также:   В Венесуелі буде обраний новий склад НВР

Читайте також: Виталий Гагарин: депутат гор совета Харькова

Куди до вас мають змогу прийти харків’яни зі своїми питаннями та зверненнями?

Для цього працює депутатська приймальня, де з певною періодичністю я зустрічаюся з людьми. Виходжу на свій округ, щоб бути в курсі поточних проблем. Також я продовжую на території свого округу займатися тренерською діяльністю, тому ходжу по тих самих дорогах, які доводиться приводити в порядок. Трапляється, що люди можуть прийти зі своїми питаннями і в зал, де я треную, – я до цього вже звик. І пишаюся тим, що на моєму окрузі мене знає більшість харків’ян різного віку: від дітей до людей похилого віку.

Що ви відчуваєте, коли вдається допомогти людям, які звертаються до вас за допомогою?

По-різному, люди є різні. Коли людина приходить з якоюсь проблемою, яку вдається вирішити, я завжди відчуваю моральне задоволення. Це стимулює на подальшу роботу. Однак дуже часто, якщо не в більшості випадків, коли виходить реалізувати якийсь глобальний проект, люди сприймають це як належне. Звичайно, є ті, хто із захопленням зустрічає позитивні зміни в місті. Зараз ці зміни стали настільки очевидними, що сам Президент Петро Порошенко, розмірковуючи про децентралізацію, ставить за приклад Харків.

Завдяки чому вдалося домогтися таких результатів в місті?

Неможливо відразу зробити те, що не робилося десятиліттями. Але ми намагаємося – спільно з командою міського голови. І поліпшення ситуації в Харкові підтверджує той факт, що Геннадій Кернес у 2015 році переміг на виборах міського мера з величезним відривом, та ще й в першому турі. Рейтинги більшості обраних мерів після виборів падають, в той час як рейтинги нашого міського голови ростуть. І це – наслідок тих результатів, які люди бачать щодня, виходячи на вулицю – відремонтовані дороги, благоустрій дворів, замінені у зв’язку з вичерпаним терміном експлуатації ліфти. Працюючи в команді мера, мені не соромно говорити про те, що ми ще не зробили. Адже ми не боїмося критики, а робимо висновки і йдемо далі – до ще більших досягнень.

Читайте также:   Станом на ранок 1 квітня в перегонах на пост президента України лідирує Зеленський

Ви є членом постійної комісії Харківської міської ради з гуманітарних питань. Чим займається ця комісія?

Вирішуються питання, пов’язані з культурою, освітою, спортом і молодіжною політикою. Піднімається і тема гендерної нерівності, якої раніше не торкалися. Ми активно сприяємо вирішенню проблеми домашнього насильства. Вирішуємо і питання профорієнтації молоді, намагаємося популяризувати технічні професії, щоб відновити промисловий потенціал, що дістався нашому місту. Також я продовжую виконувати обов’язки директора спортивної школи, працюю в системі фізкультурно-спортивних товариств, при цьому ми постійно контактуємо з освітянами. І оскільки всі названі сфери так чи інакше пов’язані з моєю основною діяльністю, моя робота повністю перегукується з роботою комісії.

Ви активно розвиваєте спортивний напрямок у Харкові. Що вже було зроблено вами в цій сфері?

Є багато ідей і напрацювань щодо проведення культурних і спортивних заходів. Уже вдалося реалізувати масштабний проект спільно з Департаментом сім’ї, молоді і спорту – ми встановили рекорд України в номінації «Наймасовіша демонстрація елементів з тхеквондо». На центральній площі Парку Горького зібралося понад дві тисячі любителів цього бойового мистецтва віком від 5 і до 70 років, які вишикувалися в чіткому порядку і виконали певний набір рухів.

Читайте также:   У США ускладнили отримання грін-карт

Проводити такого роду масштабні заходи завжди непросто. Як здійснювались організаційні роботи?

Той, хто організовував масові заходи, знає, що це величезна копітка робота. Адже потрібно узгодити багато питань з керівниками різних підрозділів. Зрештою, треба знайти, де переодягнути всіх дітей, забезпечити достатню кількість паркувальних місць для батьків, а також подбати і про безпеку проведення заходу. І ми це зробили, хоча й не обійшлося без незначних шереховатостей. Але це був такий позитив для дітей і їх батьків, що воно того коштувало!

Як вам вдається поєднувати політичну діяльність зі спортивною?

Я в цьому ритмі звик працювати дуже давно. Моя доба чітко розмежована на три складові: сон, адміністративно-громадська робота і спорт. До 5-ї години вечора я займаюся депутатською діяльністю, а після – відключаю телефон, заходжу в спортивний зал і там завдяки дітям відновлюю свої сили. Зміна діяльності все ж допомагає роботі. Хоча у відпустці вже через кілька днів починає не вистачати роботи, яка стала для мене невід’ємною і важливою частиною життя.

Які у вас подальші плани в політиці, житті, спорті?

Перемагати. Найголовніша мотивація – це перемоги в сьогоденні, перемоги в майбутньому. Хоча поразки теж мотивують, адже після них все одно завжди йдуть ті ж перемоги. Я планую і далі розвивати свій улюблений вид спорту – тхеквондо, популяризувати його і нести в маси. Що ж стосується депутатської діяльності, то маю намір продовжувати працювати на благо Харкова, вирішуючи як проблеми, що з’являються щодня, так і ті, що не вирішувалися десятиліттями.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 375

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *