Уряд Нідерландів подав у відставку після гучного скандалу: там тисячі сімей помилково звинуватили в шахрайстві

Уряд Нідерландів йде у відставку після гучного скандалу з соціальними виплатами на дитину. Там податкова помилково звинуватила тисячі сімей в шахрайстві, через що вони були змушені виплачувати гроші державі, а багато хто з них залізли в борги. Про це повідомляє нідерландський телеканал NOS.

15 січня уряд прем’єр-міністра Марка Рютте зібрався на засіданні, де вирішив у повному складі піти у відставку. Зробили це за два місяці до запланованих загальних виборів в країні.

Рютте, який займав пост прем’єра з 2010 року, назвав ситуацію «ганебною».

Суть скандалу

Податкова служба Нідерландів звинуватила тисячі сімей в шахрайстві і вимагала від них повернути державі соціальну допомогу на дитину за період з 2013 по 2019 рік. Йшлося про десятки тисяч євро, в результаті чого багато сімей стали банкрутами, змушені були переїхати в найгірше житло, а деякі навіть розлучилися. Всього постраждали понад 20 тисяч сімей.

Звіт депутатів про ці безпідставні звинувачення під назвою «Безпрецедентна несправедливість» був опублікований минулого місяця після розслідування.

У ньому йдеться про порушення «основоположних принципів верховенства права» податкової. Відзначається, що в шахрайстві сім’ї звинуватили без злого німіру, через адміністративну помилку.

У звіті говориться, що міністри, депутати, державні службовці та судді несуть за це відповідальність. Також рекомендується в подальшому всім чиновникам «ставити собі питання, як запобігти повторенню подібного».

Про постраждалих

Раніше уряд вже вибачався за помилку податкової і виділив понад 500 мільйонів євро на компенсації постраждалим, близько 30 тисяч євро на кожну сім’ю.

Двадцять постраждалих сімей також подали в суд на міністрів трьох партій в нинішній коаліції за їх роль в скандалі, стверджуючи, що така ситуація була допущена через злочинну недбалість через відсутність належного врядування, дискримінацію та порушення прав дітей.

 

Читайте также:   Влада Польщі запустила рекламу життя в Освенцимі

 

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *