Україна продовжує бити рекорди за кількістю партій

Станом на 1 січня 2020 їх в Україні зареєстровано 349, але з кожним роком з’являється все менше

У Комітеті виборців України повідомляють, що в останні роки в Україні знизилися темпи реєстрації нових політичних партій. У 2019 Мін’юст поповнив перелік політичних партій тільки трьома новими проектами: зареєстровані “Блок Володимира Сальдо”, “Партія чернівчан” і “Демократична сокира”.

– Темпи реєстрації нових партій істотно знизилися. У 2019-му з’явилося три нові партії, в 2018-му – 1, в 2017-му – 3, – повідомив глава КВУ Олексій Кошель і порівняв: наприклад, в 2016-му в Україні з’явилися 42 політичних проекти, в 2015-му – 78, в 2014-му – 37.

Ще одна особливість політичного ландшафту країни – нові партії позиціюють себе як регіональні проекти.

Читайте также:   В США ускладнили процедуру отримання робочіх віз

– Відповідно до закону всі політичні партії мають всеукраїнський статус, проте на практиці часто зосереджують діяльність в одному місті чи області, – каже Кошель. – Крім “Партії чернівчан”, в Україні діють такі політичні сили як “Політична партія “За Одещину” ,”Наш дім — Одеса”, “Партія вінничан”, “Київська громада”, “Біла Церква разом”, “Херсонці” тощо.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 349 політичних партій, що в 4 рази більше, ніж в Польщі, в 5 разів – ніж в Росії, і в 10 разів більше, ніж в Литві. Але тільки десяту частину із загальної кількості українських партій можна назвати більш-менш активними. На дострокові парламентські вибори-2019 висунула своїх кандидатів лише 21 політична сила.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *