У Польщі через коронавірус хочуть скасувати вибори та продовжити президентство Дуди

Вони повинні пройти 10 травня

Польська керівна партія “Право та справедливість” пропонує продовжити президентський термін Анджея Дуди до 7 років і скасувати вибори, намічені на 10 травня. Про це повідомляє Polskie radio.

– Проєкт поправки передбачає семирічний термін повноважень президента без можливості переобрання та одночасно продовжує термін повноважень нинішнього президента на два роки (до 7 років).”, – пише видання.

В обґрунтуванні конституційної поправки згадується, серед іншого про необхідність утримання стабільності щодо посади президента в ситуації “безпрецедентної загрози правовій та суспільній безпеці громадян Республіки Польща”, у зв’язку з епідемією COVID-19.

Для внесення поправок до Конституції Польщі потрібно дві третини голосів Сейму від більшої половини загального складу. А також згода Сенату, в якому опозиція має мінімальну перевагу.

18 березня пройшли телефонні переговори між Зеленським та Дудою. Вони обговорили координацію зусиль щодо запобігання негативним наслідкам пандемії коронавіруса для громадян обох держав. Польський лідер запевнив, що зі свого боку зробить все необхідне, щоб всі українські громадяни безперешкодно повернулися на Батьківщину як транзитом із західноєвропейських країн, так і з самої Польщі.

Читайте также:   В Україні почали перевірку конституційності правил карантину

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *