У ПАР планують дозволити багатомужжя

У ПАР дозволять багатомужжя

У Південно-Африканській Республіці може з’явитися законопроект про реформу інституту шлюбу. Влада країни планує затвердити документ, що дозволяє жінкам мати кілька чоловіків. На думку політиків, такий крок може допомогти в боротьбі з гендерною нерівністю.

Міністерство внутрішніх справ ПАР опублікувало програмний документ, в якому в якості форми шлюбу проголошується поліандрія. Там же підкреслюється, що нинішні підвалини носять дискримінаційний характер. Крім того, політики пропонують визнати індуїстські, єврейські, мусульманські і растафаріанськi шлюби.

Нагадаємо, зараз в ПАР дозволено тільки багатоженство. Так, у колишнього президента держави, Джейкоба Зума, було не менше восьми жiнок – як зареєстрованих, так і неофіційних.

Елізабет Ретіф, член організації PolyamorySA, вважає, що багатомужжя – це початок роботи в правильному напрямку. Вона зазначає, що полігамні шлюби засновані на традиційних системах цінностей, культурних переконаннях, гетеронормативності і статичних гендерних ролях. Ретіф впевнена, що ПАР потрібно більш широка пропаганда поліаморних відносин – рухливих, прогресивних, відкритих і допускають існування різної сексуальності та ідентичності.

Читайте также:   Країна можливостей: Зеленський пообіцяв захищати інвесторів

Зараз законопроект про багатомужжя знаходиться на стадії обговорення. Його підсумки стануть відомі не раніше кінця червня.

Рішення узаконити поліандрію було прийнято після ретельного розгляду питання про гендерну рівність. Закон в питаннях шлюбу повинен однаково ставитися до чоловіків і жінок, як того вимагає Конституція ПАР. Існування в країні полігамії вимагає, щоб аналогічне право було надано і жінці, дозволивши їй на законних підставах мати кілька чоловіків.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *