США залишать в Афганістані сотні військових для захисту дипломатів і аеропорту

США залишать в Афганістані сотні військових

Очікується, що близько 650 американських військовослужбовців залишаться в Афганістані для забезпечення безпеки дипломатів США після виведення основної частини бойових сил, що планується здійснити протягом наступних двох тижнів. Ще кілька сотень американських військовослужбовців залишаться в кабульському аеропорту, щоб допомогти турецьким військам в забезпеченні безпеки головній повітряній гавані Афганістану.

Виведення основної частини з більш ніж 4000 військовослужбовців США, які знаходилися в Афганістані в останні місяці, відбувається задовго до встановленого президентом Джо Байденом терміну 11 вересня.

Як зазначають джерела АР, США розраховують, що виведення більшої частини американських і коаліційних військовослужбовців завершиться до 4 липня або незабаром після цього.

Приблизно 650 американських військовослужбовців, які, як планується, будуть постійно присутні в Афганістані, забезпечать безпеку посольства США і «деяку підтримку» в аеропорту Кабула. Відзначається, що США погодилися залишити в аеропорту тактичну систему протиповітряної оборони C-RAM, а також обмежений контингент для її експлуатації в рамках угоди з Туреччиною.

Читайте также:   Павло Розенко: економіка України зростає більш швидкими темпами, ніж очікувалося

У минулий четвер прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що, як наказав раніше президент Джо Байден, США завершать виведення військ з Афганістану до початку вересня.

«У цієї мети нічого не змінилося. – підкреслив Кірбі. – Ситуація динамічна, і ми щодня перевіряємо свій прогрес. Припущення неназваних джерел про можливі зміни в цій часовій шкалі не повинні розглядатися як прогнозні».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *