Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Верховна Рада прийняла законопроект, який передбачає покарання за придбання незаконних активів для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У документі зазначається, що приводом до підозри стане придбання активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи. У свою чергу кримінальний кодекс буде доповнений відповідною статтею, яка передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років. Крім того, винні будуть позбавлятись права обіймати державотворчі посади та займатися відповідною діяльністю строком до 3 років.

Справи про визнання необґрунтованими активів і їх стягнення на користь держави буде розглядати Вищий антикорупційний суд.

Нагадаємо, що у лютому цього року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Однак вже в липні Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту невідкладний законопроект про відновлення відповідальності.

Читайте также:   Джо Байден підписав указ про захист права американок на аборт

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *