Кабмін затвердив законопроект про електронні трудові книжки

Кабмін затвердив законопроект, яким вводяться електронні трудові книжки. Якщо закон приймуть, українцям більше не потрібно буде вести паперові трудові.

«Ми сьогодні прийняли рішення про введення електронних трудових книжок. Це тільки проект закону. Його прийняття має спростити процеси оформлення працівників», – підкреслив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Нагадаємо, ідею відмови від традиційних паперових трудових книжок у вигляді книжечки висловив близько двох місяців тому міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет. І тепер можна зрозуміти, що ця пропозиція отримала підтримку уряду.

Законопроектом передбачено, що українці зможуть попросити своїх роботодавців внести до державних реєстрів їх трудовий стаж до 2000 року. Зараз в Україні діють електронні реєстри, які дублюють інформацію, що міститься в трудових книжках. Однак в цих реєстрах містяться дані тільки після 2000 року.

Читайте также:   Вступив у силу закон про введення штрафу за перевезення дітей без автокрісла

«Це дозволить в майбутньому зробити призначення пенсій та інших соціальних виплат повністю дистанційно, без необхідності відвідувати Пенсійний фонд», – додав Дмитро Дубілет.

Поки не уточнюється, коли законопроект про електронні трудові книжки може бути розглянутий у Верховній Раді України і коли вони можуть почати фактично працювати.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *