Кабмін прийняв відставку першого в Україні мовного омбудсмена

Доктор наук Тетяна Монахова пропрацювала п’ять місяців, але зарплату, за її словами, так і не отримала.
Кабінет міністрів прийняв відставку Тетяни Монахової. Розпорядження про звільнення її з посади мовного омбудсмена опубліковано на сайті уряду.

– Звільнити Монахову Тетяну Василівну з посади Уповноваженого з захисту державної мови за власним бажанням, – сказано в документі, підписаному прем’єром Денисом Шмигалем.

Кабмін Олексія Гончарука призначив мовного омбудсмена на закритому засіданні в кінці листопада 2019 року. У квітні 2020 го Тетяна Монахова оголосила про свій відхід з посади. Вона поскаржилася на те, що за п’ять місяців її роботи не було створено секретаріат омбудсмена, без якого вона не могла отримувати зарплату. Весь цей час вона приїжджала з рідного Миколаєва до Києва на свої гроші, сама знімала собі житло. Монахова вважає, що на запуск повноцінної роботи органу із захисту державної мови не вистачило політичної волі.

Читайте также:   Найдорожча китайська ваза у світі була знайдена під час прибирання

Створення посади уповноваженого з захисту державної мови прописано в “мовний закон”, який у квітні 2019 прийняла Верховна Рада восьмого скликання. Тетяна Монахова була призначена на посаду вже при новій владі – після інавгурації президента Володимира Зеленського та парламентських виборів 2019 року.

Тетяна Монахова – завідувач кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили в Миколаєві, доктор філологічних наук.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *