Японія оприлюднила секретний документ середини минулого століття

СРСР ще до початку переговорів про нормалізацію відносин з Японією в 1955 році розробляло план передачі японській стороні частини південних Курильських островів – Шикотану і Хабомаї. Про це йдеться в секретному документі Центрального Комітету КПРС “Політичні та економічні заходи щодо Японії на найближчий період після відновлення з нею дипломатичних відносин”. Документ, датований 2 червня 1955 року, був схвалений першим секретарем ЦК КПРС Микитою Хрущовим, і мав вступити в силу.

Крім того, в документі підкреслюється, що “в разі, якщо радянсько-японські відносини розвиватимуться в сприятливому напрямку, вважати можливим почати переговори про передачу групи островів Хабомаї та Шикотан (Мала Курильська гряда)”. При цьому СРСР висловлював згоду виконати цей пункт тільки за умови, якщо Японія “не стане надавати свою територію для розміщення іноземних військових баз”. Крім того, Кремль, згідно з текстом, представленим в документі, таким чином планував “підсилити свій вплив на Японію і послабити політичний і економічний стан США”.

Читайте также:   Ні пропаганді: Twitter повністю заборонить політичну рекламу

Практично відразу після схвалення цього документа в червні 1955 року між СРСР і Японією розпочалися переговори про нормалізацію відносин, а 19 жовтня т 1956 року сторони підписали Спільну декларацію. У ній заявляється про припинення перебування двох держав в стані війни, відновлення дипломатичних і консульських відносин. Також радянський уряд погодився передати Японії острів Шикотан і ряд дрібних незаселених островів Малої Курильської гряди (включені до складу Радянського Союзу за підсумками Другої світової війни) з умовою, що фактичний їх перехід під контроль Токіо буде проведений після укладення мирного договору.

Декларація була ратифікована парламентами обох держав 8 грудня 1956 року. Але в 1960 році СРСР анулював зобов’язання по передачі островів, про що йдеться й секретному документі.

Читайте також: США НАПРАВЛЯЮТЬ НА КОРДОН З МЕКСИКОЮ 3750 ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.