Графа “проти всіх”: зробити чи ні?

Найпоширеніша дилема останніх виборів в Україні – кандидатів багато, а зробити гідний вибір не з кого. Як бути? Окремі парламентарії пропонують вирішити ситуацію поверненням до виборчих бюлетенів графи “проти всіх”. Вже зареєстрований відповідний законопроект.

“Це дозволить повною мірою реалізувати право вільно вибирати, в результаті мандат на посаду отримають тільки найкращі, тільки ті, кому люди дійсно довіряють”, – пояснив суть своєї ініціативи народний депутат і кандидат в президенти Сергій Тарута.

У своєму законопроекті парламентарій також пропонує вважати вибори нездійсненими, якщо кількість позначок в графі “проти всіх” перевищить 50 %. А кандидати, які отримали вотум недовіри громадян, вже не зможуть брати участь в повторних виборах.

Читайте также:   Олена Погребняк Начальник Головного управління Державної Міграційної служби України в Одеській області

Однак шанси, що вже в цих президентських виборчих бюлетенях з’явиться графа “проти всіх”, не просто мінімальні, а мізерні.

“ЦВК повинна затвердити форму, колір виборчого бюлетеня за 22 дні до дня виборів, тобто не пізніше 9 березня. До цього часу має бути прийнятий закон. Для цього залишилася один пленарний тиждень. Сумніваюся, що депутати встигнуть проголосувати документ в двох читаннях”, – пояснює юрист Тетяна Ярош.

Читайте також: В ВЕНЕСУЕЛІ БУДЕ ОБРАНИЙ НОВИЙ СКЛАД НВР

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *