Через коронавірус країни ЄС закривають зовнішні кордони на 30 днів

Також було прийнято рішення відкласти черговий саміт, запланований на 26 та 27 березня

Лідери ЄС домовся закрити зовнішні кордони ЄС і Шенгенської зони як мінімум на 30 днів у зв’язку з пандемією коронавіруса. Про це президент ЄК Урсула фон дер Ляйен написала в Twitter після саміту.

– Під час саміту Європейської ради, що проходив по відеоконференції, держави-члени ЄС схвалили пропозиції Єврокомісії щодо прикордонних заходів, економіки, спільних державних закупівель та досліджень для боротьби з коронавірусом, – підкреслила Ляйен.

У самій заяві, розміщеній на сайті Європейської ради, повідомляється, що лідери країни погодилися з такими заходами для “обмеження поширення вірусу в глобальному масштабі”. Вони також схвалили керівні принципи, запропоновані Комісією з управління кордонами.

– Ми повинні забезпечити пропуск ліків, продуктів харчування і товарів, і наші громадяни повинні мати можливість подорожувати в свої країни, – сказав президент Європейської ради Шарль Мішель, – слова якого цитує Європейська правда.

Країни ЄС також наголосили на необхідності обміну інформацією, розробки вакцини і надання її всім нужденним. В цьому відношенні вони продемонстрували підтримку європейським компаніям.

Лідери ЄС також вирішили відкласти черговий саміт, запланований на 26 та 27 березня. Вони домовилися провести ще одну відеоконференцію на наступному тижні.

Читайте также:   З 7 на 8 березня майже уся Венесуела була знеструмлена

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *