“Це тільки початок”: Трампу не оголосили імпічмент, і він знову йде в політику

Америку чекають цікаві часи

Сенатори США не проголосували за імпічмент Дональда Трампа. Процедуру імпічменту ініціювали після подій в Капітолії 6 січня: в той день сотні прихильників Трампа штурмували будівлю Конгресу США, де стверджували результати виборів президента. Трампа звинуватили в “підбурюванні до заколоту”, а в резолюції зазначили, що “президент поставив під серйозну загрозу безпеку США та інститути влади”.

Для оголошення імпічменту не вистачило всього 10 голосів – для цього потрібно, щоб ще 7 республіканців пішли проти свого союзника Трампа. Всі 50 демократів в Сенаті проголосували за імпічмент, який вони ж ініціювали вже вдруге (перший був у грудні 2019 го).

Головною метою демократів було заборонити Трампу знову балотуватися на вибори у 2024 році (офіційно про це не говорилося, але іншої мотивації проводити імпічмент після закінчення президентського терміну не було).

Читайте также:   ЦВК поверне гроші за передвиборчу компанію тільки новообраному президенту

Проте невдалий імпічмент тільки надав Трампу натхнення. Він заявив, що для його руху Make America Great Again “це тільки початок”.

Cаму спробу оголосити другий імпічмент він назвав “ще одним етапом найбільшого в історії країни полювання на відьом”. Wall Street Journal повідомляють, що Трамп планує створити власну політичну партію – “Партію патріотів” – і зламати двопартійну систему Америки.

Дональд Трамп став першим в історії президентом США, якому імпічмент оголосили двічі – і точно так же двічі його відхилили. (У спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі навіть є спеціальна сукня з нагоди імпічментів).

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *