В Україні почали перевірку конституційності правил карантину

Конституційний суд робить це за поданням Верховного суду

Конституційний суд почав розгляд подання Верховного суду щодо відповідності Конституції встановлених Кабміном і Верховною Радою карантинних обмежень.

Суддя-доповідач Петро Філюк повідомив, що направив запити в органи державної влади й наукові установи з проханням висловити правові позиції щодо порушених у конституційному поданні питань.

Секретаріату КС було доручено підготувати інформаційно-аналітичну довідку про практику органів конституційної юрисдикції інших країн в частині карантинних заходів у зв’язку з поширенням COVID-19, а також щодо аналізу законодавства закордонних держав про зміну оплати праці працівників бюджетних установ на період запровадження карантину.

Суд розглядає подання у формі письмового провадження, яке не передбачає усного заслуховування учасників процесу. Після виступу судді-доповідача суд перейшов до закритої частини розгляду справи для прийняття рішення.

Читайте также:   Нові будівельні норми: сповивальні столики у кожен громадський заклад

Нагадаємо, що 4 червня до Конституційного Суду надійшло подання Верховного Суду щодо конституційності встановлення обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, прийнятих Кабінетом міністрів України і Верховною Радою.

Історія питання

Про те, що Верховний Суд планує звернутися з цього питання в КС, стало відомо в травні. У тексті проєкту йшлося про законність обмеження права на підприємницьку діяльність, роботу закладів громадського харчування, спортивних клубів, розважальних закладів, перевезення пасажирів, вільного виїзду за кордон, обмеження права на мирні зібрання, права на доступ до медичної допомоги та інші.

ВСУ просив перевірити, чи не були порушені: право на свободу пересування, право залишати територію України, право на мирні зібрання, право на підприємницьку діяльність і право на доступ до медичної допомоги.

Читайте также:   У США ускладнили отримання грін-карт

У Верховному Суді вважають, що введене в законі про бюджет тимчасове обмеження на безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів за рішенням суду веде до невиконання судових рішень, що суперечить Конституції.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.