МОЗ оновило правила навчання в умовах COVID-19 – молодші класи без масок, захисні щитки для вчителів і самоізоляція всього класу при виявленні єдиного випадку

За тиждень до початку нового навчального року Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до методичних вказівок щодо роботи навчальних закладів в умовах пандемії COVID-19. Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу 25 серпня.

Нагадаємо, попередня версія рекомендацій була затверджена 30 липня. МОЗ вирішило внести деякі зміни після того, як обговорило ці правила з міжнародними партнерами і педагогами.

Мабуть, найбільш значна зміна – учням молодших класів (1-4) дозволили пересуватися по приміщенню навчального закладу без маски або респіратора. При цьому якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом COVID-19, весь клас повинен піти на самоізоляцію. Дозатори і антисептики повинні бути тільки на вході, а учням і викладачам рекомендується мити руки після кожного уроку.

Читайте также:   Praesent venenatis metus at tortor pulvinar varius. Vestibulum volutpat pretium libero.

Педагогам в регіонах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки рекомендують знаходиться на заняттях в спеціальних захисних щитках, тоді як в «зеленій» або «жовтій» зонах досить дотримуватися необхідної безпечної дистанції.

Минулого місяця Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила Україну за рівнем COVID-19 на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони. Червоний відповідає найвищому рівню епідеміологічної небезпеки. Раніше головний санлікар Віктор Ляшко заявляв, що в «червоній» зоні навчальні заклади відкривати не будуть взагалі.

У «помаранчевій» зоні навчальні заклади можна буде відвідувати групами не більше 20 осіб. Але це обмеження не поширюється на дитячі садки, школи, а також заклади позашкільної та художньої освіти. Тобто, школи й дитсадки працюватимуть без обмежень, а ось в закладах вищої освіти (університети, інститути) повинні встановити певні обмеження.

Читайте также:   Мережа супермаркетів Таврія В спільно з nextbike організували службу велопрокату в Одесі

МОЗ проводитиме оцінку й оновлюватиме карту поділу на зони кожні сім днів, але пом’якшення карантинних обмежень в «червоній», «помаранчевій» або «жовтій» зонах можливо тільки через 14 днів.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.