За два кроки від раю

Власник та керівник Регіонального центру Shabshai Technology Одеса Україна – Олена Гіяновська ділиться своїми враженнями, своїм потаємним

Трохи незвичайна для мене стаття. Але вона про те, що мене зворушує до глибини душі та наповнює моє серце.
Часом моє життя нагадує мені дивний серіал, де кожна серія – нова історія. І сценарист при цьому різний. Тривалість кожної серії – від року до двох, не більше.

Іноді я прокидаюся з думкою, що, якби мені рік тому сказали, що буде відбуватися в моєму житті – я вважала б божевільним того, хто б це сказав. І сьогодні знову. Я прокинулася з цією думкою і вдячністю за те, що зараз все саме так.

А потім ця стаття Галини Шабшай про квантову фізику в нашому житті.

Прочитайте її обов’язково. Можливо, це відповість і на ваші питання.

За два кроки від раю

Найбільша загадка людства в усі часи була, є і буде таємниця життя і смерті. До останнього часу займалася нею в основному релігія, намагаючись на свій лад дати пояснення, що відбувається з людиною після переходу в інший світ.

 

Згідно з Торою, ми просто єднаємося зі своїми предками, тобто вирушаємо на заслужений відпочинок. Талмуд говорить, що це подорож душі. «Маавор Ябок» – що це процес переходу до вищого світу за підсумками перебування душі в тілі в світі нижчому, тобто в житті на Землі. Християни ділять загробний світ на Рай і Пекло, де проводять залишок Вічного життя праведники і грішники. Іслам стверджує те ж саме, а Коран говорить, що наше життя – це всього лише коротка мить на шляху до чогось більшого. Індуси пішли ще далі і заявили, що душа людини нікуди не йде, а просто знаходить собі нове тіло, де і продовжує жити. Цей процес називається красивим словом «реінкарнація». До речі, цю теорію абсолютно несправедливо приписують індусам, тому що в реінкарнацію вірили і стародавні греки, і стародавні єгиптяни, і навіть стародавні християни. Це потім, в 325 році, перший Вселенський собор християнських церков ухвалив, що душа нікуди не переселяється, тим самим поставивши крапку в питанні необхідності покаяння ще за життя. Що стосується китайців, то їхнє ставлення до смерті точно висловив письменник і поет епохи імперії Хань, тобто за 200 років до нашої ери, Цзя І: «Життя – лише плавання за течією, смерть – всього лише відпочинок в дорозі». Як ми бачимо, великої згоди в цьому питанні ніколи не було. І це я ще не згадала численних філософів, які теж не полінувалися зробити свій внесок в трактування цієї одвічної загадки.

Читайте также:   Bloomberg назвали ТОП-62 «нещасних економік» світу

Медики на все це реагували з властивим їм цинізмом. Мовляв, якщо смерті немає, навіщо ж потрібна по ній звітність? Так би і писали – «переселилося душ стільки-то» або «стільки-то позбулося ілюзій». І все це так би і тривало, якби за справу не взялися вчені, які розуміються на тому, як правильно використовувати виділені їм гранти. І виявилося, що роботи там непочатий край – судячи з великої кількості всіляких теорій. Але мені, як ви розумієте, найближче ті, в яких фігурує квантове поле. По-перше, тому що автори цих теорій взагалі не заморочуються з доказами, а оперують виключно гіпотезами. По-друге, тому що мені їх гіпотези настільки подобаються, що не вимагають доказів. По-третє, я інтуїтивно вірю, що вони мають рацію.

Першим, хто сказав світові правду, був американський лікар і вчений Роберт Ланца, який, знову ж таки першим, клонував ембріони людини на ранній стадії. Оскільки ці дослідження безпосередньо пов’язані з питанням, що нас цікавить, Ланца вирішив водночас вивчити і його. В результаті він прийшов до дивного висновку, що Свідомість людини вічна і після закінчення одного періоду життя просто переселяється … ні, не в нове тіло, а в нову реальність, або в паралельний світ. Не знаю, як вам, а мені такий підхід відверто подобається, тому що він повністю узгоджується з законами квантової механіки, за яким частка може виявитися в будь-якому місці, а події можуть розвиватися по нескінченному числу сценаріїв. Але основою своєї теорії Ланца робити не фізику і Всесвіт, яка базується на її принципах, а біологію та людину. Тобто, з точки зору вченого, не природа створила людину і весь навколишній світ, а навпаки – людина є творцем всього існуючого світу. І якою б неймовірною і схожою на міфічні уявлення про Бога і релігії не здавалася теорія Ланци, вона цілком допустима з точки зору квантової механіки. Якщо ви щось чули про кота Шредінгера, значить, ви вже маєте про неї загальне уявлення. Спробую пояснити її суть на простому прикладі. Ви вирішили зіграти в російську рулетку, зарядили револьвер трьома патронами, а три гнізда барабана залишили порожніми. У той момент, коли, приставивши ствол до скроні, ви натиснете на курок, наш Всесвіт розділиться на два. В одному через мить ви опинитеся холонучим трупом, а в іншому благополучно вцілієте. І саме там буде продовжувати жити ваша свідомість. А разом з нею – і ви. Тобто в будь-якій ситуації існує ймовірності, що ви загинете і що виживете. І які б незначні не були останні, вони все одно існують і народжують нові всесвіти, в яких продовжує існувати ваша свідомість.

Читайте также:   Новости за 26 февраля от Деньги Плюс

Я вже не раз згадувала у своєму блозі про експеримент з електроном і двома щілинами, в якому він міняв свою природу в залежності від того, спостерігають за ним чи ні. Але мене цікавить інше – замість одного об’єкта ми по суті маємо два, які пов’язані між собою, як молочні брати, що теж узгоджується з законами квантової механіки. Мало того, вона стверджує, що відстані для неї не існують. Частинки, що знаходяться один від одного в матеріальному світі в двох нанометрах і два мільярди світлових років, будуть вести себе в світі квантовому абсолютно однаково. Саме тому, що вони частина одного цілого. Але ж ми теж всі перебуваємо з електронів і протонів, тобто є частинами квантового поля. І стан, при якому ми відчуваємо незрозумілу тривогу за близької нам людини (яка свого часу була з ними одним цілим), родом звідти. І фраза «близькі не вмирають, а залишаються жити поруч з нами» виходить не просто красивою фразою, а констатацією наукового факту. Прикладів тому безліч, і не тільки в так званій жовтій пресі. Багато з них зафіксовані тими ж вченими. Тобто і на нас теж повинні поширюватися всі закони квантової механіки.

Читайте также:   Новости от Деньги Плюс за 6 декабря

А один з основних її принципів полягає в тому, що інформація не може зникнути безслідно. А що є ваша свідомість, ваша особистість, аби не якийсь набір інформації, знань? Ось і виходить, що з точки зору квантових уявлень про світ і теорії Ланца смерть просто не може існувати. Звичайно, поки це тільки гіпотеза, але вченими вже розроблено ряд експериментів, які зможуть її підтвердити або спростувати. І можливо, в найближчому майбутньому.

І останнє. Футурологи стверджують, що в майбутньому люди будуть жити вічно, тому що переселяться в віртуальну реальність. Раніше я б над цим посміялася, але не зараз. Хіба що замінила б слово «віртуальна» на «квантова». Здатність перебувати 4-му вимірі – це і є по суті вічне життя. Рай, про який йдеться у багатьох релігіях. І для того, щоб потрапити в нього, зовсім не обов’язково вмирати. Мало того, повернення з нього в звичайне життя схоже на реінкарнацію, тільки в своєму тілі. Інша людина, інші можливості, інше тіло. А значить, і інше життя. Ну і, звичайно ж, можливість заздалегідь підготувати собі «тепле місце» в якому-небудь паралельному всесвіті. Звідти вони всі добре помітні.

________________

Цей матеріал опубліковано на блог-платформі Financoff. Думка автора може не збігатися з думкою редакції.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.