Вакцинація від коронавірусу вагітних: в Англії починається дослідження

Вакцинація від коронавірусу вагітних

В Англії з’ясують, який інтервал між дозами антикоронавірусної вакцини найкращий для вагітних. Про це повідомили в уряді країни.

У дослідженні візьмуть участь понад 600 здорових учасниць від 18 до 44 років і від 13 до 34 тижнів вагітності на момент вакцинації. Учасниць наберуть в 13 центрах в Англії й розділять на дві групи: одну провакцинують з інтервалом 4-6 тижнів між дозами, другу – 8-12 тижнів. Щеплення розпочнеться з середини серпня.

Використають Comirnaty (від Pfizer-BioNTech) і Spikevax (від Moderna), але інші вакцини також можуть бути включені, якщо їх затвердять. Учасниці дев’ять разів відвідають медиків і мають заповнювати щоденник між відвідинами за симптомам. Їм дадуть цілодобовий номер, щоб в будь-який час зв’язатися з авторами дослідження.

Читайте также:   Новости за 1 февраля от Деньги Плюс

Буде вивчатися ефективність вакцини й розвиток дитини до року. У вагітних і новонароджених візьмуть кров на аналіз. Також перевірять зразки грудного молока. Перші результати про будь-які небажані явища очікуються до кінця року, а дані про імунну відповідь – в першому кварталі 2022-го.

Автори дослідження Preg-CoV з Лондонського університету Святого Георгія сподіваються, що його результати переконають вагітних в безпечності вакцинації. Статистика Public Health England (PHЕ) показала, що більшість вагітних, які були госпіталізовані в Британії з COVID-19, не були щеплені.

Як висловився Пол Хіт, керівник дослідження і професор педіатричних інфекційних хвороб, “охоплення вакцинацією вагітних зараз невтішне: менше третини”.

За даними PHE, майже 52 000 вагітних в Англії були вакциновані, і про будь-які проблеми з безпекою не повідомлялося. Аналогічна ситуація і зі 130 000 щеплених вагітних в США.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 294

Напишите комментарий

Your email address will not be published.