Інновації та теплота: шлях освітнього простору “Золоче”

Вітаємо вас у світі, де освіта трансформується, адаптуючись до потреб сучасності. У цьому інтерв’ю з директором Міжнародного ліцею “Золоче” – Софією Ровінською, ми відкриваємо історію заснування ліцею у котеджному містечку “Золоче”. Зануртеся разом з нами у розповідь про бачення, що спонукало до створення цього освітнього комплексу, і дізнайтесь, як інновації та білінгвальна програма відкривають нові горизонти для учнів.

Софіє, розкажіть про історію заснування школи  “Золоче”. Які події або особисті історії стали каталізатором для її створення?

Історія нашого ліцею у котеджному містечку “Золоче” почалася з усвідомлення потреби надати мешканцям якісну освіту прямо на порозі їхніх домівок. З огляду на те, що школа розташована поза містом, ми вирішили створити таку освітню інфраструктуру, яка б відповідала найвищим стандартам, забезпечуючи при цьому зручність для мешканців містечка та навколишніх громад. Власник проєкту був натхненний мрією про доступ до високоякісної освіти, що відповідає міжнародним стандартам, без необхідності шукати навчальні заклади далеко від дому.

Ми пишаємося тим, що стали однією з перших шкіл в Україні, яка впровадила білінгвальне навчання, отримавши офіційну ліцензію Cambridge International. Наша школа є частиною світової мережі міжнародних шкіл Кембридж, що підкреслює нашу відданість забезпеченню якісної освіти, відкритої для глобальних можливостей.

Ліцей ”Золоче” отримав акредитацію Cambridge IGCSE. Як ця програма впливає на особистісний розвиток учнів і які унікальні можливості вона відкриває для них після школи?
Програма Cambridge IGCSE відкриває перед учнями широкі перспективи, дозволяючи їм обирати з різноманітних предметів, які ми підбираємо разом, враховуючи їхні інтереси та майбутні амбіції. Важливо, що весь курс ведеться англійською мовою. Це не лише сприяє поглибленому вивченню мови, але й підготовці до міжнародного освітнього середовища.

Ця програма є важливим стимулом для розвитку критичного мислення учнів, оскільки вона заснована на глибокому аналізі та самостійній роботі з матеріалом. Учні активно залучаються до проєктної роботи та командної взаємодії, що розвиває їхні комунікативні навички та здатність до колективної роботи.

Протягом дворічного курсу учні готуються до складання семи іспитів, включно з двома іноземними мовами – обов’язково (англійська та іспанська). Іспанська пропонується, як друга іноземна мова у нашому ліцеї. До вибору також пропонуються математика, комплексний блок наук (хімія, біологія, фізика), бізнес-освіта та економіка, а також поглиблена математика.

Завершення програми та успішне складання іспитів увінчується отриманням сертифікатів, визнаних провідними міжнародними школами, коледжами та університетами у всьому світі. Це надає нашим випускникам унікальну можливість продовжити навчання за програмою A-Level або вступити до вищих навчальних закладів за кордоном, залежно від вимог конкретних університетів./

Cambridge IGCSE не лише готує учнів до майбутньої кар’єри та вищої освіти, але й надає міцну основу для розвитку особистісних якостей, таких як самостійність, уміння аналізувати та висловлювати власні думки, що є незамінними в сучасному світі.

Як в школі здійснюється інтеграція міжнародних та національних освітніх стандартів, і як це впливає на вибір подальшого шляху ваших випускників?

У нашій школі ми розробили унікальну авторську методику побудови навчального розкладу, яка дозволяє інтегрувати національну та міжнародну освітні програми у співвідношенні 60% до 40% відповідно. Цей підхід був обраний завдяки гнучкості Кембридзької міжнародної програми, яка не тільки дозволяє адаптувати навчальний план до потреб учнів, але й забезпечує доступ до якісної міжнародної освіти, не перевантажуючи при цьому учнів.

У початковій школі ми застосовуємо змішану модель, де половина дня приділяється національній програмі, а друга половина — міжнародній. У старших та середніх класах заняття організовані парами, забезпечуючи ефективне поєднання обох програм. Ми прагнемо уникати навантаження, наприклад, не плануючи вивчення математики двома мовами в один день, щоб уникнути перевантаження учнів.

Цей підхід до інтеграції освітніх стандартів відкриває нашим випускникам широкі можливості для подальшого навчання. Вони можуть обирати між вступом до університетів України, або продовженням освіти за кордоном у міжнародних університетах та коледжах. Завдяки Кембридзькій системі наші учні легко адаптуються до навчання англійською мовою, оскільки вони вже володіють необхідним рівнем мови та знайомі з міжнародною термінологією. В результаті, випускники ліцею “Золоче” виходять з високим рівнем володіння іноземною мовою, що є важливою перевагою на їхньому подальшому навчальному та професійному шляху.

Розкажіть про інноваційні методики та технології, які ви застосовуєте для забезпечення високоякісного навчання.

Наш основний принцип полягає в наданні високоякісної білінгвальної освіти, збалансованої між національною програмою (60%) та міжнародною програмою Кембридж (40%). Ми пишаємося тим, що наш колектив складається з досвідчених вчителів, які працюють як з українською, так і з міжнародною програмами. Зокрема, до нас приїжджають вчителі-іноземці з належною освітою та досвідом, а також наші українські педагоги, які мають статус міжнародних вчителів, викладають предмети на високому рівні.

Завдяки політиці “English Policy”, у нашій школі створено мовне занурення: уроки, супровід учнів, перерви, прогулянки та час у їдальні проводяться англійською мовою, що забезпечує дітям повноцінне занурення в англомовне середовище.

Наша школа вирізняється особливою атмосферою: вона камерна і затишна, з максимальною кількістю учнів у класі до 15-16 осіб, що дозволяє нам забезпечити індивідуальний підхід до кожної дитини. Ми прагнемо створити дружнє та тепле середовище, де кожен учень відчуває себе частиною великої родини, не боїться вчителів і може вільно висловлювати свої думки. Наші педагоги виступають не тільки як наставники, але і як провідники у світ знань, завжди готові підтримати та допомогти учням у будь-якій ситуації. Все це дозволяє нам не тільки надавати якісну освіту, але й виховувати щасливих, гармонійно розвинених особистостей.

Як ліцей підтримує таланти та інтереси своїх студентів? Чи є спеціальні програми або гуртки для розвитку їхніх здібностей?

У нашому ліцеї ми активно підтримуємо таланти та інтереси кожного студента, надаючи їм можливість вірити в себе та розвивати свої здібності. Ми організовуємо заходи та психологічні тренінги, які сприяють тому, щоб діти почували себе вільно та впевнено, не боялися виявляти свої таланти та були лідерами у своїх інтересах.

У ліцеї діє широкий спектр гуртків, які охоплюють різноманітні напрямки – від спортивних до творчих. Наприклад, наш гурток хендмейд має велику популярність серед учнів, де вони мають змогу створювати унікальні вироби власноруч, навчаючись разом із викладачем, використовуючи ідеї з Pinterest. Також у нас є спортивні гуртки, такі як футбольна академія, волейбол, бадмінтон, та студія живопису, яку веде наша психологиня арттерапевт. Це дає можливість дітям не лише розвивати свої фізичні та творчі навички, але й працювати над емоційним станом, особливо в умовах стресу.

Крім того, ми пропонуємо гуртки з ментальної арифметики, швидкочитання, та бальних танців, завдяки чому кожен учень може знайти заняття до душі та розвивати свої здібності в різних сферах. Ми прагнемо створити середовище, де кожна дитина могла б виявити та розкрити свої таланти, відчуваючи при цьому підтримку та заохочення з боку ліцею.

Які стратегії ви застосовуєте для розвитку комунікаційних навичок, критичного мислення та креативності серед учнів?

В нашій школі здійснюється дуже потужний психологічний супровід. В нас працюють два психологи, один з котрих – це арттерапевт. І у нас є постійні психологічні студії, тренінги, майстер-класи, де ми працюємо з дітьми, і діти не бояться заявити про себе. Діти можуть розрізняти свої бажання від інших, розуміють як будувати стосунки, як виходити із кризових або якихось стресових ситуацій, як опанувати свій гнів, як довіряти, як відрізняти. Дуже-дуже всього багато, і тому психологічний мікроклімат у нашому колективі між дітьми, між педагогами — наш пріоритет номер один, бо це є базис та основа взагалі успіху та функціонування.

Наші діти також беруть участь в олімпіадах, займають призові місця у районних і обласних. До речі, нещодавно наша учениця 10 класу посіла друге місце на обласній олімпіаді з англійської мови. Ми дуже пишаємося, що в нас багато дітей, які сумлінно навчаються та готуються, і ми дуже цьому радіємо.

Хочу сказати, що ми пишаємось тим, що наші діти не хочуть йти на канікули. Вони хочуть навчатися. Батьки завжди говорять, що  взагалі вони ще не можуть звикнути до того, що діти постійно хочуть йти до школи. І для нас це найвищий показник. Коли діти з радістю йдуть до нашої школи, коли всі співробітники з радістю йдуть на роботу і навіть влітку всі сумують і вже чекають, коли розпочнеться навчання – це, мабуть, наше найголовніше досягнення!

Читайте также:   Как получить водительские права: Полезные Советы от Деньги Плюс

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 52

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *