У ПАР планують дозволити багатомужжя

У ПАР дозволять багатомужжя

У Південно-Африканській Республіці може з’явитися законопроект про реформу інституту шлюбу. Влада країни планує затвердити документ, що дозволяє жінкам мати кілька чоловіків. На думку політиків, такий крок може допомогти в боротьбі з гендерною нерівністю.

Міністерство внутрішніх справ ПАР опублікувало програмний документ, в якому в якості форми шлюбу проголошується поліандрія. Там же підкреслюється, що нинішні підвалини носять дискримінаційний характер. Крім того, політики пропонують визнати індуїстські, єврейські, мусульманські і растафаріанськi шлюби.

Нагадаємо, зараз в ПАР дозволено тільки багатоженство. Так, у колишнього президента держави, Джейкоба Зума, було не менше восьми жiнок — як зареєстрованих, так і неофіційних.

Елізабет Ретіф, член організації PolyamorySA, вважає, що багатомужжя — це початок роботи в правильному напрямку. Вона зазначає, що полігамні шлюби засновані на традиційних системах цінностей, культурних переконаннях, гетеронормативності і статичних гендерних ролях. Ретіф впевнена, що ПАР потрібно більш широка пропаганда поліаморних відносин — рухливих, прогресивних, відкритих і допускають існування різної сексуальності та ідентичності.

Читайте также:   Зеленський відреагував на захоплення заручників в Луцьку

Зараз законопроект про багатомужжя знаходиться на стадії обговорення. Його підсумки стануть відомі не раніше кінця червня.

Рішення узаконити поліандрію було прийнято після ретельного розгляду питання про гендерну рівність. Закон в питаннях шлюбу повинен однаково ставитися до чоловіків і жінок, як того вимагає Конституція ПАР. Існування в країні полігамії вимагає, щоб аналогічне право було надано і жінці, дозволивши їй на законних підставах мати кілька чоловіків.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *