Зоряний шлях: хто з мільярдерів побував в космосі або відправиться туди найближчим часом

Джефф Безос

У липні засновник Amazon відправиться в космос. Він далеко не перший космонавт-мільярдер, але стане першим, хто полетить на власній ракеті. Ось список мільярдерів, які вже вирушили або скоро відправляться в космос.

Чарльз Сімоні

Чарльз Сімоні

Коли: в квітні 2007 року і в березні 2009 року

Куди: Міжнародна космічна станція

Як: на російській ракеті «Союз» через програму Space Adventures

Чарльз Сімоні, який створив перші версії Microsoft Office, став першим мільярдером, який відправився в космос, і залишається єдиним, хто побував там двічі.

Гі Лаліберте

Гі Лаліберте

Коли: у вересні 2009 року

Куди: Міжнародна космічна станція

Як: на російській ракеті «Союз» через програму Space Adventures

Колишній вуличний артист і видувач вогню Гі Лаліберте розбагатів після того, як в 1984 році заснував циркову компанію Cirque Du Soleil. Канадський підприємець вивів її на міжнародний рівень, а в 2009 році зробив перерву на кілька місяців, щоб підготуватися до польоту на МКС.

Джефф Безос

Джефф Безос

Коли: в липні 2021 року

Куди: лінія Кармана

Як: на ракеті New Shepard виробництва Blue Origin

За даними венчурної фірми Space Capital, яка спеціалізується на космосі, з моменту заснування Blue Origin 2000 року Безос, друга найбагатша людина світу, влив в аерокосмічну компанію $ 7,5 млрд власних коштів. 7 травня Джефф Безос оголосив, що він і його молодший брат Марк стануть пасажирами першого пілотованого польоту в космос, організованого його фірмою. Політ заплановано на 20 липня — всього через два тижні після того, як він перейде на посаду виконавчого голови ради директорів Amazon.

Джаред Айзекман

Джаред Айзекман

Коли: у вересні 2021 року

Куди: геоцентрична орбіта

Як: на ракеті SpaceX Dragon

Засновник платіжного сервісу Джаред Айзекман захоплюється ще й польотами: він виступав в авіашоу і в якості хобі літає на винищувачах. Тепер Айзекман намір стати командиром першої в світі повністю цивільної космічної місії. Мільярдер придбав всі чотири місця на рейсі, організованому SpaceX, щоб привернути увагу до діяльності дитячої лікарні св. Іуди: в космос разом з ним відправиться пацієнтка Хейлі Арсено, яка пережила в дитинстві рак. Вона займе на кораблі місце під назвою «Надія».

Юсаку Маедзава

Юсаку Маедзава

Коли: в грудні 2021 року і в 2023 рік (місяць невідомий)

Куди: Міжнародна космічна станція і навколо Місяця

Як: на російській ракеті «Союз» через Space Adventures і SpaceX Starship

Японський мільярдер Юсаку Маедзава заробив статок, заснувавши Zozotown, який в якийсь момент був найбільшим онлайн-магазином одягу на його батьківщині. У 2018 році творець SpaceX Ілон Маск оголосив, що Маедзава стане першим приватним клієнтом, який облетить навколо Місяця. На початку цього року підприємець додав до своїх планів ще один пункт призначення: скориставшись послугами Space Adventures, він стане першим космічним туристом, який відвідав МКС з тих пір, як Лаліберте зробив це в 2009 році.

Річард Бренсон

Річард Бренсон

Коли: в кінці 2021 роки (точна дата невідома)

Куди: на висоту приблизно 88 км над поверхнею Землі

Як: на ракеті Virgin Galactic Unity

Планується, що Річард Бренсон буде пасажиром третього випробувального польоту Virgin Galactic на ракеті, яку, як раніше повідомив інвесторам генеральний директор компанії Майкл Колглейзер, планувалося запустити до березня цього року. Перший з цих рейсів був в підсумку завершено в травні. Політ Бренсона, третій із серії випробувальних польотів Virgin Galactic, запланований на кінець цього року.

Сергій Брін

Сергій Брін

Коли: точна дата невідома

Куди: Міжнародна космічна станція

Як: через Space Adventures

У 2008 році співзасновник Google Сергій Брін став інвестором Space Adventures, внісши депозит в розмірі $ 5 млн, який можна було використовувати для майбутніх польотів на орбіту. В цьому році Space Adventures відновить приватні рейси на МКС, проте невідомо, чи збирається Брін полетіти і, якщо так, то коли.

Тайлер і Кемерон Уінклвосс

Тайлер і Кемерон Уінклвосс

Коли: точна дата невідома

Де: суборбітальний простір

Як: на ракеті Virgin Galactic

Близнюки Уінклвосс увійшли в число сотень пасажирів, які забронювали місця на комерційних польотах в космос з Virgin Galactic, проте вони залишаються єдиними (публічно названими) клієнтами, які оплатили покупку біткоінами. Вони використовували криптовалюту, щоб в січні 2014 року придбати два квитки вартістю $250 000 кожен.

Читайте также:   Ілон Маск помирився з Apple і заявив, що корпорація не збиралася видаляти Twitter з App Store

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 420

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *