Вчені створили нейромережу, яка розпізнає рак легенів по флюорографії

Вчені створили нейромережу, яка розпізнає рак легенів

Вчені створили нейромережу, яка розпізнає рак легенів по флюорографії

Міжнародна група вчених з Німеччини, Нідерландів і Данії створила штучний інтелект, який здатний аналізувати дані флюорографічних знімків і томографії. Розроблена нейромережа допоможе пацієнтам, у яких є підозра на рак легенів. Наукова робота була опублікована в журналі Radiology.

Штучний iнтелект пройшов попереднє навчання на базі кількох тисяч знімків з 16 077 легеневими вузлами — 1 249 з них були злоякісними. Таким чином він навчився виявляти новоутворення в легенях по зображенням. Також, розробка здатна визначити, яке новоутворення видно на знімку — доброякісне або злоякісне. Вчені відзначили, що ШІ здатний робити це з точністю до 95%.

Читайте также:   Грету Тунберг нагородили премією "За доцільне життєзабезпечення"

Крім того, аналіз можна порівняти з висновками реальних медиків. Щоб визначити це, дослідники спиралися на роботу 11 фахівців, що взяли участь в експерименті — чотирьох рентгенологів, п’яти радіологів та двох пульмонологів — лікарів, що спеціалізуються на хворобах легких.

Зараз автори дослідження планують підвищити ефективність нейромережі, щоб вона могла аналізувати флюорографії одного і того ж пацієнта, але зробленi в різний час. Так, ШІ зможе бути більш точним в діагнозі і давати рекомендації щодо можливого розвитку хвороби і підказувати методи лікування.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *