Світові лідери закликали укласти глобальний договір по боротьбі з пандеміями

глобальний договір по боротьбі з пандеміями

Більше 20 глав держав, урядів і міжнародних організацій виступили за розробку міжнародного договору з метою запобігання нових пандемій в майбутньому. Спільну заяву світових лідерів опублікувала 29 березня німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung. У числі ініціаторів створення договору канцлер ФРН Ангела Меркель, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, голова Європейської ради Шарль Мішель і генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейсус.

«Держави повинні спільно працювати над створенням нового міжнародного договору про завчасну підготовку до пандемій та боротьбі з ними. Таке нове колективне зобов’язання стане важливою віхою на шляху протидії пандемій на найвищому політичному рівні », – йдеться в спільній заяві. Політичні лідери підкреслили, що подібний міжнародний договір повинен базуватися на існуючих глобальних угодах в галузі охорони здоров’я. Перш за все маються на увазі усталені медико-санітарні норми як міцна і перевірена основа для подальших дій.

Головна мета договору – в просуванні загальнодержавного і громадського підходу, який зміцнює національний, регіональний і глобальний потенціал та стійкість до майбутніх пандемій. Це передбачає активізацію міжнародного співробітництва для підвищення якості систем попередження, спільного використання даних, досліджень, а також розробки і поширення заходів в сфері медицини і суспільної охорони здоров’я на місцевому, регіональному і глобальному рівнях.

Ініціатори договору закцентували увагу на тому, що пандемія COVID-19 яскраво продемонструвала – «безпека кожного залежить від безпеки всіх». Тому необхідно докласти максимум зусиль для розвитку міжнародної програми із забезпечення справедливого доступу до безпечних, ефективних і недорогих вакцина, ліків і діагностичних засобів під час цієї та майбутніх пандемій. Ця кампанія запущена в квітні 2020 року за підтримки ВООЗ, Євросоюзу, французької влади і філантропа Білла Гейтса.

Читайте также:   Уляну Супрун відсторонили від обов’язків за рішенням суду

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *