Українська театральна команда провела першу міжнародну прем’єру вистави «Время» в Загребі

2 жовтня в столиці Хорватії, Загребі, українська театральна команда презентувала виставу «Время». Це перший досвід зарубіжної постановки для U!ZAHVATI.

«Время» – це вистава-променад, яку проводять у Києві з 2017 року. За допомогою цього формату U!ZAHVATI переосмислює місто і показує його з іншого боку. Одного разу гостем вистави «Время» став Івіца Піріч – почесний консул України в Хорватії. Його вразив цей досвід, тому він запропонував U!ZAHVATI зробити таку постановку в Загребі.

Українська команда адаптувала «Время» разом з місцевим театром ZKM-Theatre, для якого це був перший досвід постановки у форматі сайт-специфік. Весь процес від переговорів до завершення вистави зайняв півроку.

«Время» в Києві і в Загребі – різні спектаклі, тому що кожне місто диктує свою історію. «Якщо я бачу локацію з дзеркальними фонтанами і будівлями, то не можу не вплести її в історію. Як режисер-постановник я можу заговорити про те, що людина йде різними шляхами, але приходить до одного результату», – розповідає Поліна Бараниченко.

Читайте также:   В Австралії розводити пари буде штучний інтелект

Українська команда U!ZAHVATI повинна була не перенести готовий спектакль-променад з одного міста в інший, а разом з місцевою командою переосмислити ідею вистави і перекласти її на зрозумілий для жителів Загреба контекст. Так у постановці з’явилася і хорватська музика, і нові епізоди, і навіть новий, неквапливий темпоритм властивий хорватам.

«Время» для хорватів стало не привезеним українським проектом, а новим поглядом на їхню столицю. Про свої враження пишуть і журналісти рейтингових ЗМІ Vecernji.hr та ZG-Kult. Вони кажуть, що «Время» – життєствердний спектакль, енергія якого залишається з тобою навіть після його закінчення.

«Я радий, що культурний діалог двох країн відбувся. «Время» може жити у будь-якій європейській столиці. Загреб став першим містом у цьому культурному європейському маршруті», – каже Івіца Піріч.

Читайте также:   LERA LITVINOVA GALLERY В Телецентре "Карандаш" открылась выставка «Перфекционизм»

На цьому U!ZAHVATI зупинятися не планують і вже ведуть переговори з представниками інших країн.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *