Як змінилося життя поколінь Y і Z під час карантину

Дослідження

Ліберальне покоління Y (народжені в період 1980-1996) і цифрове покоління Z (1997 рік народження і молодші) так само, як і всі, бояться за своїх рідних і близьких. Але самі заразитися коронавірусів бояться менше за інших. Можливо, це пов’язано з тим, що статистика інших країн, де епідемія почалася раніше, за віковими групами підвищеного ризику зіграла роль заспокійливого. Як результат, покоління Z частіше за інших порушує карантинний режим – катається на велосипедах і скейтах.

Покоління Z виглядають параноїками в порівнянні з іншими, відчуваючи страх, що почнеться дефіцит їжі, предметів першої необхідності, ліків, і вони не зможуть отримати належного медичного обслуговування. У їхньому житті не було Чорнобильської катастрофи, розвалу СРСР, лихих 90-х, які інші покоління зробили більш стресостійкими. А фільми-катастрофи і множинні фейки в мережі перебільшують і примножують страхи.

Не прив’язаних до майнових якорів і звиклих багато подорожувати, Ігреків і Зетів відрізняє від інших поколінь страх закриття міжнародних сполучень – показник майже в два з половиною рази вище, ніж в Іксів і Бебі бумерів.

При цьому, опинившись замкненими вдома, діти цифрової епохи менше інших поколінь заморочуються домашніми справами. В силу своїх сучасних професій у них значно вище показник можливості працювати віддалено. Життя в режимі онлайн для них більш звичне і налагоджене: частіше, ніж старше покоління, користуються онлайн-магазинами і доставленням їжі.

Покоління Y і Z менше всіх дивляться телевізор. Мирські радості як перегляд фільмів, ігри в комп’ютерні ігри, багато поїсти та поспати вдень найбільше припали до душі поколінню Z. І так, вони частіше за інші вікові групи стали займатися сексом. Можливо, іншим просто не дають цього робити діти й батьки під одним дахом.

Покоління Z – це в основній своїй масі студенти, яких на час карантину перевели на онлайн-навчання, тому саме у них найвищий показник за переглядами лекцій та інших навчальних матеріалів. Вони лідери і у вивченні іноземних мов, занятті духовними практиками та медитаціями, спортом під час карантину.

Народжені в епоху Діджитал більше за інших схильні спілкуватися з друзями за допомогою соцмереж і месенджерів, причому краще текстових повідомлень вони вважають за краще записувати відео і робити фото. Підвищена схильність до спілкування відбилася і на близькому оточенні: сидячи вдома, вони збільшили своє спілкування з домашніми. При цьому вони стали частіше допомагати старшим по господарству, з покупками і … з ними ж стали частіше сваритися. Мабуть, посягання на їх особистий простір і час зіграло свою негативну роль.

А ось вічно зайняте і те, що знаходиться на піку кар’єри покоління Y радує своїх дітей: з ними частіше стали грати та особисто робити уроки.

І наостанок, саме ці два покоління турбуються про майбутнє: більше інших їм не дає спокою ймовірність світової економічної кризи.

Читайте также:   Киев обогнал Детройт и Ванкувер по полулярности граффити

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.