Грету Тунберг нагородили премією “За доцільне життєзабезпечення”

16-річній шведській екоактівістці присудили нагороду за “надихаючі і зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів”

4 грудня в центрі шведської столиці пройшло нагородження щорічною премією “За доцільне життєзабезпечення”. Нагороду присудили 16-річній шведської екоактівістці Греті Тунберг за “надихаючі і зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів”. Дівчина не змогла особисто бути присутньою на церемонії, так як знаходиться в Мадриді на 25-й конференції Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Нагороду за Тунберг отримали активісти молодіжного руху на захист клімату Fridays for Future.

Відома активістка ж прислала записане звернення до учасників церемонії, в якому зазначила, що премія є величезним визнанням молодіжного кліматичного руху.

Читайте также:   Літній театр «Морвокзал»: грандіозний кінець сезону та майбутні плани

– Я неймовірно вдячна і задоволена тим, що стала одним із лауреатів Премії “За доцільне життєзабезпечення”, це дуже багато значить… Боротьба триває, ми ніколи не зупинимося, тому велике спасибі за цю честь, – сказала Тунберг.

Сума грошової нагороди лауреатів премії “За доцільне життєзабезпечення” склала один мільйон крон (105 тисяч доларів), проте ці гроші можна витратити тільки на громадські потреби.

Разом з Тунберг премія була присуджена правозахиснику із Західної Сахари, адвокату з Китаю, а також активіста руху на захист індіанців яномама з Бразилії.

Цікаво, що раніше Тунберг відмовилася від премії Північного ради в сфері захисту екології і грошового призу в розмірі 52 тисяч доларів. Вона подякувала за нагороду, але заявила, що “кліматичному руху більше не потрібно премій”.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *