Падіння FAANG: що відбувається з акціями головних технологічних компаній США

Акції п’яти найбільш динамічно розвиваються хайтек-компаній США – Facebook, Apple, Amazon, Netflix і Google – традиційно розглядалися інвесторами як частина одного «кошика» (FAANG). Однак тепер, коли динаміка цих паперів сповільнилася, ситуація змінилася.

Колись найулюбленіші для інвесторів блакитні фішки американських бірж, об’єднані абревіатурою FAANG – Facebook, Apple, Amazon, Netflix і Alphabet (материнська компанія Google), за останній рік в основному відставали від індексу S&P 500. Це означає, що ринок, можливо, шукає новий напрямок розвитку.

Акції FAANG в цьому році демонструють негативну динаміку. Виняток – Apple, чиї папери на минулому тижні встановили новий рекорд.

Amazon і Facebook оцінюються на 13% дешевше своїх рекордних показників, тоді як Netflix впав на 31% у порівнянні з торішнім піком. Google подешевшав менше: зараз його акції коштують всього на 4% нижче рекордної ціни.

Читайте также:   Украина заняла 111 место из 149 согласно индексу благополучия и процветания

В останні роки ці популярні акції зміцнювали «бичачі» тенденції ринку. Однак за останні півроку-рік FAANG втратили колишні провідні позиції на ринку. Уолл-стрит пророкує їм більш повільне зростання, витрати зростають, а державне регулювання потенційно може посилитися.

«Ці акції принесли багато грошей, але вони більше не будуть вважатися групою, як це було протягом останніх кількох років», – каже Чарльз Лемонідес, директор з інвестицій ValueWorks LLC.

Лемонідес пророкує, що Уолл-стрит поступово перестане говорити про FAANG як про групу в міру того, як вони будуть перетворюватися зі наростальних акцій і фаворитів інвесторів в компанії, які, як вважається, стикаються з абсолютно різними викликами.

Рекомендації аналітиків щодо акцій всіх FAANG стають все більш суперечливими, що також дозволяє говорити, що ці компанії більше не сприймаються як група. Однак, за даними Bloomberg, більшість аналітиків Уолл-стрит все ще надають рейтинги «купувати»: 52% в Apple, 87,5% в Alphabet, 69% у Netflix, 96% в Amazon і 87% у Facebook.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *