Оригінал або підробка: як перевірити купюру на справжність

В епоху розвинених технологій багато шахраїв вдаються до різного роду підробок грошових купюр, які не помітні на перший погляд. Однак Національний банк України запевняє, що завдяки елементам захисту оригінальну гривню можна буде легко відрізнити від підробки, навіть без застосування спеціальних детекторів.

Взагалі існує декілька способів перевірки банкноти на справжність: на дотик, проти світла, при зміні кута нахилу банкноти та за допомогою збільшуваного скла.

Що стосується тактильної інспекції банкноти, то вона включає перевірку рельєфності окремих зображень з лицьового боку, яка забезпечується спеціальним видом друку, та власне самого паперу.

Перевірка за участю світла охоплює перевірку водяних знаків, які містять портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти та зображення графічного знаку гривні або цифрового позначення номіналу. Також у гривні присутній наскрізний елемент, що включає зображення на лицьовому та зворотному боці банкноти, які доповнюють або суміщають одне одного при розгляданні проти світла.

Читайте также:   Мы столько не зарабатываем за год: Сколько знаменитости зарабатывают в час

Якщо змінити кут нахилу банкноти, можна розгледіти зображення, які змінюють колір або мають кінетичний ефект. При розгляданні банкноти під різними кутами зору помічається “віконна” захисна стрічка, яка містить зображення графічного знака гривні та номіналу банкноти, а також має яскраво виражений кінетичний ефект.

У разі наявності збільшуваного скла у вас буде можливість більш детально дослідити наявність та якість надрукованих мікротекстів та рельєфу фарби (портрет, знак для людей з послабленим зором тощо). Також з допомогою такого скла ви зможете побачити на захисній стрічці, яка повністю занурена в товщу паперу, у прямому та перевернутому вигляді цифрового позначення номіналу та елемент малого Державного Герба України.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.