100 мільярдів доларів квартальної виручки (вперше в історії) і більше мільярда активних iPhone

Головне зі звіту Apple

У ніч на 28 січня Apple опублікувала черговий фінансовий звіт – на її бухгалтерському календарі 26 грудня завершився перший квартал 2021 фінансового року (нагадаємо, Apple відноситься до компаній, у яких фінансовий рік не співпадає з календарним). Тобто, у Apple перший квартал 2021 фінансового року відповідає четвертого кварталу 2020 календарного року. Ми вибрали зі звіту і конференц-дзвінка з інвесторами головне.

Фінансові показники

За тримісячний період з жовтня по грудень Apple виручила 111,4 мільярда доларів – для купертінівського гіганта це новий абсолютний рекорд квартального виторгу. Це також помітно вище прогнозу аналітиків – 102 мільярди доларів. Операційний прибуток – 33,58 мільярда доларів, чистий прибуток – 28,76 мільярда доларів (або 1,68 доларів на акцію), а валова маржа – 39,8%. Для порівняння, рік тому ці показники в тому ж порядку – 25,57 мільярда, 22,24 млрд (або 1,25 долара на акцію) і 38,4%. Тобто, всі показники помітно покращилися.

Читайте также:   Инвестор стал миллиардером во время падения биткоина

Частка міжнародних продажів в загальній структурі доходів Apple – 64%. Розподіл виручки по регіонах (продажі виросли абсолютно у всіх регіонах, особливо сильно – в Китаї).

За підсумками кварталу компанія згенерувала рекордний операційний грошовий потік у розмірі 38,8 мільярда доларів. Станом на 28 вересня 2020 року об`єм коштів на рахунках компанії становив 196 мільярди доларів при загальних боргових зобов’язаннях в 112 мільярдів доларів. Також за квартал компанія виплатила акціонерам 30 мільярдів доларів (24 млрд у вигляді зворотного викупу акцій (200 мільйонів цінних паперів).

«Показники нашого бізнесу за перший квартал було забезпечено двозначним зростанням в кожній категорії продуктів, що призвело до рекордних показників виручки в кожному з наших географічних сегментів і рекордно високих показників для нашої бази активних користувача пристроїв».

Читайте также:   Люксембург зробив весь громадський транспорт безкоштовним

Лука Маестро, фінансовий директор Apple.

Виручка за окремими категоріями продуктів

Рекордні фінансові показники – пряме свідчення успіху нових моделей iPhone (iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro і iPhone 12 Pro Max), що вийшли торік із запізненням щодо iPhone 11. Але виросли не тільки продажі iPhone, які скорочувалися останні кілька кварталів (вони оновили рекорд, що тримався 2018 фінансового року), інші категорії теж оновили рекорди по виручці.
На сьогоднішній день в світі понад мільярд активних iPhone. У минулому кварталі на iPhone довелося 57% усієї виручки компанії.

Квартальні продажі за категоріями:

iPhone – $65,6 млрд (рік тому – $55,96 млрд);
Mac – $8,68 млрд (рік тому – $7,16 млрд);
iPad – $8,44 млрд (рік тому – $5,98 млрд);
Пристрої для носіння, пристрої для дому та аксесуари – $12,97 млрд (рік тому – $10,01 млрд);
Сервіси – $15,76 млрд (рік тому – $12,72 млрд).

Читайте также:   Курс валют: гривня впала нижче психологічної позначки

Плани та інші цікаві факти зі звіту

Apple знову відмовилася робити прогноз по виручці на наступні три місяці.
У світі більше 1,6 мільярда активних пристроїв Apple.
Зараз сумарно у Apple є більш 620 мільйонів платних підписників (рубіж в 600 мільйонів був досягнутий до кінця 2020 року) – за минулий квартал додалося 35 млн нових платних користувачів.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *