У Данії через збої мобільних даних 32 злочинця опинилися на волі

У програмному забезпеченні мобільних операторів стався збій, що стало порятунком для засуджених

Данський суд звільнив з ув’язнення 32 засуджених через знайдені неточності в даних геолокації, отриманих від операторів мобільного зв’язку. З цієї причини було переглянуто понад 10 тисяч кримінальних справ. Ще 40 нових виробництв відклали на 2 місяці через заборону на використання даних телефонів. Про це повідомляє The Guardian.

– Це дуже серйозне питання. На основі сумнівної інформації невинні можуть потрапити до в’язниці. Введення мораторію було радикальним рішенням, але необхідним в правовій державі, – повідомив генеральний прокурор країни Ян Рекендорфф.

Заборону на використання даних мобільних пристроїв ввели після того, як поліція виявила численні збої в програмному забезпеченні. Система пов’язувала мобільні телефони з неправильними вишками або підключала пристрої відразу до декількох, які перебували на відстані сотень кілометрів. Крім цього, неправильно визначалися місця розташування вишок і некоректно відображалися джерела текстових повідомлень.

Читайте также:   Педофила из Киева посадили на 14 лет

Міністр юстиції Данії Нік Хеккеруп підтримав такий мораторій і заявив, що першим пріоритетом завжди має бути запобігання судових помилок.

– Ми не повинні ризикувати тим, що невинні люди можуть бути засуджені, – сказав чиновник.

Член асоціації телекомунікаційної галузі країни Якоб Уїллер стверджує, що мобільні компанії не повинні нести відповідальність за подібні збої, так як геолокаційні дані створені тільки для надання послуг зв’язку.

– Ми повинні пам’ятати, що дані створюються для надання послуг зв’язку, а не для контролю громадян або для спостереження. Це може бути корисним для поліції, але основною метою є полегшення спілкування між користувачами, – повідомив Уїллер.

Як зазначила глава комітету з кримінального права данського юридичного товариства Кароліна Норманн, дані мобільних телефонів досить часто використовується в судах для підтвердження інших доказів у розгляді кримінальних справ. Тепер вони викликають сумніви.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *