Зеленський зустрівся з шейхом – правителем Дубая

А дубайських портовиків президент закликав інвестувати в Україну

Президент України Володимир Зеленський в ході свого офіційного візиту до ОАЕ зустрівся з шейхом Мухаммадом бін Рашидом Аль Мактумом. Шейх Аль-Мактум одночасно є віцепрезидентом, прем’єр-міністром, міністром оборони, і правителем емірату Дубай. Про це повідомляє 15 лютого пресслужба глави держави.

Під час розмови сторони окреслили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та ОАЕ, обговорили шляхи поглиблення двостороннього співробітництва в торговельно-економічній, інвестиційній та науково-технічній сферах. Володимир Зеленський зупинився на розвитку інфраструктури України.

Окрему увагу Зеленський і Аль-Мактум звернули на питання боротьби з наслідками поширення коронавірусної інфекції та вплив карантинних заходів на економіки країн.

Український лідер підкреслив, що підвищена увага керівництва України та ОАЕ до пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва свідчить про існування політичної волі і надалі розвивати й поглиблювати конструктивну, взаємовигідну співпрацю в інтересах українського та еміратського народів.

Читайте также:   Танкер у дорозі: США почали поставки скрапленого газу в Україну

Зі свого боку Мухаммад бін Рашид Аль-Мактум зазначив, що ОАЕ розглядають Україну як надійного партнера, відносини з яким розвиваються на принципах довіри та взаємоповаги. Він привітав відвідування українським президентом виставки “Експо-2020” і зазначив, що Україна є вагомим партнером ОАЕ в питанні забезпечення продовольчої безпеки.

Зеленський пропонує компанії з Еміратів розвивати водний транспорт в Україні

Крім того, Зеленський провів зустріч з головним виконавчим директором одного з найбільших портових операторів світу – групи компаній DP World – Султаном Ахмедом бін Сула.

Зустріч відбулася на території Dubai Maritime City, де створено штучний півострів і перший у світі хаб, який буде поєднувати всі галузі морської промисловості й торгівлі та спрямований на розв’язання логістичних проблем морських вантажоперевезень і портового сполучення.

Читайте также:   Українців попросили утриматися від поїздок до Ізраїлю на “Євробачення” 2019

Під час зустрічі Володимир Зеленський розповів про концесії, завдяки якій у два українських порти вже зайшли іноземні інвестори, і про “інвестиційних нянь”, які будуть створювати прямий контракт між інвестором і державою.

Президент України зазначив, що йому дуже подобається ідея з будівництвом сучасної марини (спеціально облаштованої гавані для яхт і катерів) і сучасного готелю в Одесі, а держава готова всіляко супроводжувати проєкт і діяти швидко в цьому напрямку.

– Тому ми сьогодні запрошуємо компанії DP World більше заходити на український ринок. У нас є ще чотири порти, в які може зайти компанія, – підкреслив глава держави.

Володимир Зеленський також нагадав, що в Україні нарешті запрацював закон про внутрішній водний транспорт, який не могли прийняти кілька десятків років, і запросив DP World придивитися до можливостей, що відкриваються.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 197

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *