Зелені номери, нові дорожні знаки та штрафи за паркування на зарядних станціях

Закон про інфраструктуру для електромобілів набув чинності

Крім підвищення розміру мінімальної місячної зарплати (з 4173 грн до 4723 грн) і зростання податків для ФОП на спрощеній системі оподаткування, новий 2020 рік приніс українцям безліч інших змін. Одночасно з іншими 1 січня набув чинності закон №10405 про інфраструктуру для електромобілів, прийнятий ВРУ і підписаний президентом ще влітку минулого року.

Цей закон покликаний привести українське законодавство у сфері маркування транспортних засобів з електричним двигуном у відповідність з європейськими та світовими нормами, а також забезпечити належну підтримку для подальшого розвитку інфраструктури та мережі зарядних станцій для електромобілів.

Місця для паркування і зарядки електромобілів тепер повинні позначатися відповідними дорожніми знаками, а самі електричні машини тепер будуть виділятися зеленими номерними знаками (точніше, для них вводяться особливі номерні знаки з зеленим кольором шрифту замість звичного чорного).

Читайте также:   НБУ полегшив життя іноземному бізнесу та інвесторам

Нарешті, власників автомобілів, які працюють тільки на паливі, за паркування на місцях для електромобілів тепер штрафуватимуть на 340-510 гривень, а інспекторам з паркування надається право затримати авто порушника, в тому числі за допомогою евакуатора.

Залишається додати, що за 11 місяців 2019 роки українці придбали майже 7000 електромобілів (понад 90% з них – старі машини). Статистики по сегменту електромобілів за весь 2019 рік поки немає, але можна накинути приблизно 700-800 машин за підсумками заключного місяця, з урахуванням показників попередніх двох місяців. В цілому в Україні на облік було поставлено майже 88,5 тис. автомобілів за підсумками 2019 року, причому постачання нових авто в річному вираженні зросли на 8%.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *