«Уже в травні». Дубілет розповів, коли можна буде вільно вибирати банки для отримання зарплат і соцвиплат

Національний банк України почав цей робочий тиждень з публікації проекту постанови, яке в підсумку забезпечить повну свободу в питанні вибору банків для отримання зарплат у бюджетному секторі, а також пенсій та соціальних виплат. Документ передбачає використання номерів банківських рахунків за міжнародним стандартом (IBAN) при формуванні відомості на зарахування зарплати. Це повинно раз і назавжди покінчити з «зарплатним рабством» – українці зможуть самі вибирати бажаний банк замість нав’язуваного роботодавцем.

«Громадянин, а не роботодавець, повинен сам вибирати банк, який буде обслуговувати його рахунок. Таке право передбачено законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів і розширенню спектра банківських послуг», – повідомили в Нацбанку.

Читайте также:   Центрвиборчком опрацював 100% протоколів на дільницях за кордоном

Зараз проект відповідної постанови НБУ знаходиться на етапі розгляду, а прийняти його повинні після 10 березня. Якщо все піде за планом, то все запрацює вже в травні, повідомив міністр і автор ініціативи Дмитро Дубілет.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.