Уряд прийняв постанову, яка повинна дозволити працівникам вільно обирати банки для отримання зарплат і соцвиплат

Буквально днями запрацював онлайн-сервіс, який повинен покінчити з паперовими квитанціями, а вчора ще одна ініціатива Дмитра Дубілета отримала підтримку уряду. Кабмін прийняв постанову, яка повинна покласти край такому негативному явищу як «зарплатне рабство» – співробітники нарешті зможуть самі обирати бажаний банк замість нав’язуваного роботодавцем. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

В українському законодавстві це право закріплено за кожним працівником давно, але на практиці бухгалтери підприємств найчастіше відмовляють у проханні змінити банк через супутні складнощі – для таких виплат необхідно формувати окремі платіжні документи. Але тепер все повинно змінитися. Перехід на нову систему виплати зарплат дозволить українцям вільно міняти банки, а бухгалтерам для цього не доведеться робити “зайву роботу”. Від працівника для зміни банку буде потрібно лише передати в бухгалтерію дані свого рахунку IBAN (стандарт був впроваджений раніше в цьому році), а бухгалтер зможе формувати просту відомість для всіх співробітників незалежно від обраного ними банку для обслуговування.

Читайте также:   У США ускладнили отримання грін-карт

Сам документ ще не встиг з’явитися на сайті уряду, так що інших подробиць про те, що конкретно він змінює, і коли набере чинності немає.

Анонсуючи зміни минулого тижня, Дубілет розповідав, що банкам потрібно буде внести деякі зміни у внутрішні системи («нічого складного», за його словами). Також міністр підіймав питання про необхідність запуску гарячої лінії, на яку українці зможуть скаржитися при відмові в законній можливості вибору банку. Але в сьогоднішньому анонсі про запуск гарячої лінії немає ні слова.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *