У Франції скасували підвищення пенсійного віку

Через прийняття документа в країні – масові страйки та транспортний колапс

У Франції влада скасувала пенсійну реформу, а верховний комісар по пенсіях Жан-Поль Делева подав у відставку. Про це пише Le Monde.

Пенсійна реформа передбачала збільшення віку виходу на заслужений відпочинок на два роки – з 62 до 64 років. Крім цього, документ спрямований на зрівняння прав усіх робітників – скасування спеціальних режимів, що дозволяють деяким працівникам (в тому числі залізничникам і співакам Паризької опери) виходити на пенсію у віці 50 років.

Прийнятий 11 грудня документ не торкався тих французів, які вийдуть на пенсію протягом 17 років – правило повинно було поширитися на тих, хто народився після 1975 року. Ті ж, хто вийде на пенсію раніше за встановлений термін, отримуватимуть мінімальну виплату – 1000 євро.

Читайте также:   Протесты в Каталонии: местные жители против ареста политиков

Французи не сприйняли наміри парламенту підняти пенсійний вік. Понад 800 тисяч жителів країни вийшли на протести. Це майже в три рази більше, ніж на піку протестів “жовтих жилетів” в 2018 році. Протести завдали шкоди транспортної мережі Франції – тільки сьогодні через черговий страйк в Парижі зупинилися вісім ліній метро, ​​виникли проблеми з рухом поїздів, а по дорогах розтягнулися затори завдовжки в 600 кілометрів. До того ж тимчасово були закриті школи і скасовано деякі рейси.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *