Tesla судиться зі стартапом Rivian і колишніми співробітниками через крадіжки конфіденційної інформації

Компанія Tesla подала позов до суду проти стартапу Rivian. Причиною тому став той факт, що Tesla виявила «тривожну поведінку» колишніх співробітників, які при пошуку нової роботи також брали з собою конфіденційну інформацію і відомості, які становлять комерційну таємницю. При цьому Tesla стверджує, Rivian «свідомо заохочує» таку поведінку. У зв’язку з такою «нікчемною, безцеремонною, репресивною, умисною, зловмисною і лукавою» поведінкою позивач вимагає застосувати до порушника штрафні санкції. Однак їх розмір поки не уточнюється.

Rivian, мабуть, є найбагатшим стартапом у світі, що працює у сфері електротранспорту. За останні півтора року він зібрав фінансування в розмірі понад $5 млрд. Постачання електричних пікапів преміумкласу він має намір розпочати на початку 2021 року – раніше виходу Tesla Cybertruck. Приблизно в той же час компанія має намір вивести на ринок і електричний автомобіль в класі SUV. Готуючись до запуску своїх електромобілів, Rivian найняла близько 2400 співробітників з провідних компаній автомобільної та технологічної галузей, в тому числі 178 колишніх працівників Tesla. За даними позову, із загальної кількості цих працівників 70 зробили прямий перехід з Tesla в Rivian.

Читайте также:   Мережа супермаркетів Таврія В спільно з nextbike організували службу велопрокату в Одесі

Однак в позові фігурують не всі колишні співробітники, які перейшли на нове місце роботи. Tesla безпосередньо звинувачує Rivian і чотирьох своїх колишніх співробітників. Крім того, компанія заявляє, що вона ідентифікувала і додаткових осіб, які також могли викрасти й забрати з собою до нового роботодавця конфіденційну інформацію.

У самому стартапі Rivian заявили, що такі звинувачення є «необґрунтованими». Як заявив представник компанії, при працевлаштуванні в Rivian від всіх співробітників вимагають підтвердження, що вони не використовували та не будуть використовувати надалі інтелектуальну власність колишнього роботодавця.

Однак Tesla стверджує, що двоє з обвинувачених колишніх співробітників зізналися в тому, що вони забрали з собою конфіденційну інформацію компанії. Один з них – старший менеджер відділу кадрів Тамі Паскаль. Стверджується, що вже після того, як вона погодилася на пропозицію працевлаштування Rivian, Паскаль «взяла з мережі Tesla щонайменше 10 конфіденційних і пропрієтарних документів», включаючи списки кандидатів, інформацію про місця пошуку потенційних співробітників, і «докладні внутрішні записи про кандидатів на керівні посади». Паскаль спочатку заперечувала факт винесення документів, але потім зізналася.

Читайте также:   Microsoft выпустит браузер для Apple

Джессіка Сірон, яка працювала менеджером у відділі охорони навколишнього середовища, охорони здоров’я та безпеки Tesla, нібито відправила документи на свою особисту поштову адресу Gmail. Це сталося через 3 дні після згоди на пропозицію Rivian. Tesla стверджує, що Сірон спочатку заперечувала це, але після спілкування зі слідчою групою зізналася, що під тиском відправила один документ.

У позові також стверджується, що Rivian знала про передачу конфіденційної інформації й навіть заохочувала таку поведінку співробітників в деяких випадках. Зокрема, в разі Кім Вон, яка до недавнього часу займалася підбором кадрів в Tesla, мав місце заклик до протиправних дій. З Вон зв’язався фахівець з найняття персоналу Rivian і прямо сказав їй: «У Rivian не було шаблонів, структур, формулярів або документів, необхідних для наймання персоналу», які допомогли б стартапу в посиленні напрямків підбору кадрів. У той же день Вон відправила на свою електронну пошту Gmail «як мінімум 16 вкрай конфіденційних документів по набору персоналу з мережі Tesla». Серед них були конфіденційні презентації Powerpoint, в яких містилася детальна інформація про процес підбору і найму співробітників Tesla, а також інформація про зарплату.

Читайте также:   Чорнобильська АЕС оголосила про тендер на демонтаж саркофагу

У позові йдеться, що компанії вдалося з’ясувати всі ці деталі, тому що її слідча група «недавно придбала складні електронні засоби моніторингу безпеки». Відзначимо, раніше служба безпеки компанії неодноразово звинувачувалася у зломі і стеження за співробітниками.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *