Суецький канал нарешті розблоковано – світова економіка втрачала 400 млн за годину

Суецький канал розблоковано

Контейнеровоз Ever Given довжиною 400 метрів і вантажопідйомністю близько 224 тисяч тонн, який прямував з Китаю в Нідерланди, сів на мілину 24 березня на 151-му кілометрі Суецького каналу. Однією з причин інциденту стала піщана буря, що супроводжувалася сильним вітром. Судно перекрило рух по всьому маршруту – в фарватері були заблоковані майже 200 танкерів і суховантажів. У величезній пробці, яку було видно навіть в 65 кілометрах від південного входу в канал, опинилися 6,3 мільйона барелів нафти. А загальна вартість товарів, що перевозили на застряглі судна досягла 10 млрд доларів. Деякі транспортні компанії почали перенаправляти свої судна навколо мису Доброї Надії – найпівденнішої точки Африки. Щоб подолати додаткову відстань десь у 5600 км їм доведеться затриматися в дорозі на 12 днів. На біржах вже виросли ціни на товари, які перевозять через Суецький канал.

Криза в Суецькому каналі тривала шість днів. У понеділок 29 березня, після кількох безуспішних спроб звільнити контейнеровоз, Ever Given нарешті вдалося зняти з мілини. У роботах брали участь 10 буксирів і екскаватори. З-під носа застряглого судна було викопано десятки тонн піску. Досягти успіху допомогли і весняні припливи. Після відновлення навігації на Суецькому каналі десятки кораблів вже успішно пройшли його русло. Зараз канал працює цілодобово – для повного усунення пробки, за заявою адміністрації, знадобиться до трьох з половиною діб.

Суецький канал має довжину 160 кілометрів, завширшки він до 250 метрів, а глибина близько 20 метрів. Поєднуючи Середземне і Червоне море, він забезпечує суднам прохід в обидва боки між Європою і Азією, не огинаючи Африки. Це один з найбільш завантажених морських торговельних шляхів в світі – за добу він пропускає близько 50 суден. Його блокування обходилася світовій економіці близько 9,6 мільярдів доларів в день.

Влада Єгипту проведе розслідування, щоб з’ясувати, як вийшло, що контейнеровоз заблокував Суецький канал, і хто понесе відповідальність за цю надзвичайну ситуацію.

Читайте также:   Forbes определил самый дорогой бренд 2018

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *