Сонячна енергетика: стали відомі успіхи у приватному сегменті

Як відомо, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) щоквартально звітує про розвиток ринку відновлюваної енергетики в цілому і зростання приватних сонячних електростанцій (СЕС) зокрема.

Якщо станом на 30 вересня 2018 року в Україні налічувалося понад 6000 приватних домогосподарств з сонячними установками (якщо точніше, 6031), то станом на 30 вересня 2019 року таких уже майже 15 тисяч (14 790). Близько 3000 нових домашніх СЕС сумарною потужністю 70 МВт під’єдналися в минулому кварталі. І хоча в абсолютному вираженні показник вражає, на тлі загальної кількості приватних домогосподарств (близько 6,5 мільйонів) результат вражає не так сильно. З іншого боку, динаміка по ринку в цілому позитивна. У річному вираженні зростання більш ніж дворазовий, тоді як у квартальному — на 24%.

Читайте также:   Комісія з цінних паперів США подала позив до суду на Ілона Маска

Сумарна встановлена потужність за підсумками третього кварталу зросла на 25% – до 345 МВт. Якщо ж розглядати фінансову сторону питання, то ці 345 МВт потужностей відповідають інвестицій на загальну суму 300 млн євро.

Лідером за кількістю і потужності домашніх СЕС є Дніпровська область — майже 2000 домогосподарств з СЕС (≈ 50 МВт). На другому місці йде Тернопільська область – 1370 (≈ 37 МВт), а замикає трійку лідерів Київська область -1350 (≈ 27 МВт). На другому графіку з потужністю СЕС помилка — Київська та Івано-Франківська переплутані місцями.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *