Шмигаль: Україна вперше отримала можливість забезпечити людям цивілізовані умови роботи в Європі

За словами прем’єра, заробітчани зможуть отримати кращі умови

Криза, що вибухнула у світі через пандемію коронавіруса, зробила працівників з України “надзвичайно затребуваними”. Про це в ефірі Українського радіо заявив глава уряду Денис Шмигаль.

 – Сьогодні компанії з Європи, в тому числі представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти з людьми для посилення в різних сферах економіки в Європі. Україна сьогодні стала в сильну переговорну позицію щодо своїх людей і ми вперше отримали можливість забезпечити людям нормальні цивілізовані умови роботи в Європі. Це страхування, офіційна оплата праці, проживання, лікування, в тому числі в разі захворювання на коронавірус, – зазначив Шмигаль.

За його словами, уряд веде переговори про те, щоб контракти з українцями полягали не менш ніж на 3 місяці та підкреслив, що це пов’язано з тим, що для України “важливо зупинити так званий туризм, коли людина їздить на два тижні туди-сюди”.

– Це буде дуже швидкий канал ввезення в Україну коронавіруса. Тому слід подбати не тільки про людей, які поїдуть на заробітки, а й про тих, хто залишиться в Україні, – підкреслив Шмигаль.

Він також висловив думку, що світова криза чинитиме тиск на економіку України. Так відповідно до макропрогнозів, розрахованими міністерством економіки, падіння ВВП складе 4,8%.

– Це досить глибока просадка для української економіки. Тому ми працюємо над створенням великої кількості робочих місць. Це важливо не тільки для людей, які повернулися із заробітків, а й для тих людей, які втратили роботу в Україні через карантин. Йдеться про необхідність у створенні не менше 500 тисяч робочих місць, – зазначив прем’єр.

Він додав, що це “не будуть космічні зарплати висококваліфікованих працівників”, але додав, що це будуть “зарплати, які дозволять українським сім’ям забезпечити себе на цей час економічної кризи”.

Раніше Шмигаль повідомляв про початок в Україні “великого будівництва”, в результаті якого буде створено додатково 20 тисяч основних робочих місць.

Читайте также:   Украина вернет МВФ $450 млн из золотовалютных резервов

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.