Сектор мікрофінансів і криза 2020: на що звернути увагу з урахуванням специфіки ситуації?

Поточна економічна ситуація погіршується епідемією коронавіруса. В результаті типові для кризи негативні тенденції – зниження рівня доходів населення й безробіття – прогресують інтенсивніше та зачіпають ширший спектр галузей. За оцінками економістів, у поточному році реальні наявні доходи населення скоротяться на 4%. У плані безробіття актуальних глобальних прогнозів поки що немає. 

Якщо говорити про антикризові заходи для компаній з сегмента альтернативного кредитування в нинішній ситуації, то перш за все важливо враховувати цю нову, «комбіновану» форму кризи. Тобто ризики, які зараз відпрацьовуються, тут стандартні: це підвищена ймовірність дефолту позичальників. Але ось ступінь цих ризиків і швидкість їх настання будуть сильно відрізнятися від того, що ми спостерігали під час тих же економічних потрясінь 2014 року.

Найближчим часом ми чекаємо збільшення попиту на споживче кредитування – позначаться масові скорочення робочих місць. Багатьом людям потрібно платити за орендоване житло, забезпечувати повсякденні потреби, включаючи банально покупку продуктів. Недавнє дослідження показало, що у 60% наших громадян відсутні будь-які фінансові накопичення. Однак потрібно враховувати, що очікування клієнтського попиту будуть знижені.

У цих умовах потрібно контролювати і ризики, і власний апетит. Тобто, з одного боку, потрібно посилити вимоги до позичальників. З іншого боку – вважаю правильним дотримуватися рекомендацій регулятора щодо послаблень позичальникам, чиє фінансове становище так чи інакше погіршилося через коронавірус, бути готовим в індивідуальному порядку розглядати для них особливі умови. Тобто тут важливо зберігати баланс.

І, звичайно, людський ресурс – співробітники, силами яких підтримується і забезпечується безперервність і працездатність бізнесу. Важливо забезпечити безпеку персоналу і створити максимально комфортні умови роботи в нових реаліях, не забуваючи про технічну сторону питання, зокрема, інформаційну безпеку.

Читайте также:   Intel відзвітував про рекордну квартальну виручку

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *