Ринок землі: Рада ухвалила скандальний законопроект

У середу, 13 листопада, Верховна Рада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За це рішення проголосували 240 депутатів.

Передбачається, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Що стосується продажу землі іноземцям, то для них буде діяти заборона до 1 січня 2024 року. Винятки будуть у тому випадку, якщо землю захочуть придбати іноземці-орендарі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи – набувача права власності минуло не менше 3 років, а також на випадки набуття у власність зазначеними особами земельних ділянок.

Читайте также:   Світлана Осауленко виступила з промовою на Kyiv Global Summit: Women. Peace. Security-2019 (Фото + Відео)

Мінімальна вартість земельної ділянки на торгах має бути не нижче нормативної грошової оцінки. Також забезпечується переважне право орендаря на придбання земельної ділянки, а власникам землі – право на її викуп для ведення сільського господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння.

Законопроєктом встановлюється і обмеження на власність землі в одних руках – не більше 35% сільськогосподарських земель об’єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Окремо також наголошується і на змінах до закону «Про санкції», де мають передбачити заборону на придбання землі. Ці санкції можуть бути введені Президентом України за поданням Ради національної безпеки та оборони України та затверджені постановою Верховної Ради України. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні та фізичні особи.

Читайте также:   Самые влиятельные люди мира 2018

Нагадаємо, що законопроект про впровадження ринку землі в Україні викликав бурхливу дискусію в українському суспільстві. Зокрема під час ранкового засідання уряду деякі депутати блокували трибуну, а під стінами Верховної Ради мітингували люди.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *