Підрядник NASA постачав компанії неякісний алюміній протягом 17 років

Це стало причиною двох невдалих запусків ракет в 2009 та 2011 роках

Американське аерокосмічне агентство повідомило про серйозне шахрайство при закупівлі алюмінію для виробництва ракет, яке стало причиною невдалих запусків двох місій Orbiting Carbon Observatory (2009 рік) і Glory (2011 рік). Тоді ракета-носій Taurus XL повинна була вивести на навколоземну орбіту дослідницькі супутники, але не змогла це зробити через проблеми з обтічниками.

Спільне розслідування NASA і Міністерства юстиції США показало, що проблема пов’язана з компанією Sapa Profiles, яка протягом 19 років поставляла підряднику Orbital ATK неякісний алюміній, підробляючи дані про його критичні випробування. Було виявлено, що обтічники на ракетах не змогли відокремитися через руйнування алюмінієвих профілів в місці з’єднання шарнірів. Згідно з даними Міністерства юстиції США, результати випробувань матеріалу в період з 1996 по 2015 роки визнані такими, що не відповідають дійсності. Прокурор Східного округу штату Вірджинії Захарі Тервіллігер (G. Zachary Terwilliger) вважає, що компанія Sapa Profiles надавала неправдиві відомості не тільки Orbital ATK, а й сотням клієнтів по всій країні, щоб збільшити корпоративний прибуток і отримати бонуси, пов’язані з виробництвом.

Читайте также:   Intel начнет продажу умных очков

Sapa Profiles, яка в 2017 року змінила свою назву на Hydro Extrusion Portland, погодилася виплатити уряду США компенсацію в розмірі 46 млн доларів. Це при тому, що NASA тільки на двох невдалих запусках Taurus XL втратило 700 млн доларів. Зрозуміло, виробника неякісного алюмінію вже виключили зі списку постачальників NASA, а уряд США розірвала з компанією всі контракти.

Читайте також: ЧЕРГОВИЙ ЖАХЛИВИЙ ІНЦИДЕНТ З ЛАЙНЕРОМ BOEING

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *