Одиноким пенсіонерам і дітям підвищили соціальні виплати

Депутати підняли соціальні гарантії окремим категоріям тих, хто отримує допомогу від держави

Парламент прийняв законопроєкт №2494, який передбачає підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, в тому числі для дітей з інвалідністю, уніфікує принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. Так само цей документ вводить доплати для одиноких пенсіонерів.

Після того, як документ набере чинності, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, буде надаватися в розмірі 2,5 (було 2) прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, – 3,5 (було 3) розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Читайте также:   США ввели заборону на вільний експорт ряду технологій штучного інтелекту

На сьогодні прожитковий мінімум для дітей від 6 років становить 1 779 грн, а від 6 до 18 років – 2 218 грн. Таким чином, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, виплата складе:

до 6 років – 4447,5 грн;

від 6 до 18 років – 5545 грн.

На дітей з інвалідністю:

до 6 років – 6226,5 грн;

від 6 до 18 років – 7763 грн.

Крім того, згідно з прийнятими змінами, при народженні першої та кожної наступної дитини призначається допомога в розмірі 41280 грн. Водночас допомога виплачується одноразово в сумі 10320 грн, а решта виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Законопроєкт також водить державну соціальну допомогу на догляд за одинокими особами, які досягли 80-річного віку і потребують постійного догляду. Розмір допомоги становитиме 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні це 655,2 грн.

Читайте также:   Повернення у бокс: Володимир Кличко зробив гучну заяву

– Для призначення надбавки цій категорії пенсіонерів необхідно надати заяву, довідку про склад сім’ї та висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що пенсіонер має потребу в постійному сторонньому догляді, – повідомили в Пенсійному фонді. – Одиноким пенсіонер вважається тоді, коли він або вона не має працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов’язаних за законом їх утримувати.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.