Одеські фермери втратили половину озимої через посуху

Облдержадміністрація проситиме про компенсацію частини збитків

На жаль, збулися найтемніші прогнози фермерів Одеської області. Тривала посуха призвела до загибелі майже половини озимих культур. Про це повідомив глава Департаменту аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів.

– Через несприятливі погодні умови на Одещині остаточно втрачена половина посівів зернових культур. Хоча документально оформлені менші обсяги – загибель озимих на площі 315 тисяч гектарів, в тому числі 140 тисяч гектарів пшениці, 100 тисяч – ячменю, 75 тисяч – ріпаку тощо., – сказав він.

Петрів додав, що аграрії області витратили на роботи близько 10 мільярдів гривень. І облдержадміністрація готується направити подання на виділення фінансової допомоги постраждалим в результаті гибелі врожаю з Резервного фонду держбюджету України. Втрати будуть компенсовані з розрахунку по 4,5 – 5 тисяч гривень за гектар знищених посівів.

Після опадів в кінці травня багатьом фермерам довелося заново засіяти поля – яровими культурами.

На початку травня в Білгород-Дністровському районі Одеської області ввели надзвичайний стан у зв’язку з втратою врожаю через посуху. А вже в середині місяця стало відомо, що в селі Шевченкове Кілійського району фермер покінчив життя самогубством через посуху. Чоловікові було 66 років і він взяв в оренду 150 га землі, набрався боргів. Але весь урожай пропав.

В РНБО повідомили, що останні п’ять років в Україні були маловодними, тому є ризик виникнення дефіциту води. Для забезпечення населення якісною питною водою потрібно оптимізація використання наявних водних ресурсів.

Читайте также:   Walmart відкрив перший супермаркет зі штучним інтелектом

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *